Arama sonuçları

Niğde'de ihtiyaç sahibi 750 öğrenciye tablet bilgisayar verilecek

Niğde'de ihtiyaç sahibi 750 öğrenciye tablet bilgisayar verilecek

Niğde'de ihtiyaç sahibi 750 öğrenciye tablet bilgisayar verilecek. Niğde'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan uzaktan eğitime erişim sıkıntısı yaşayan 750 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtılacak.

Niğde Belediyesi tarafından başlatılan kampanyayla Milli Eğitim Bakanlığı'ndan temin edilen tablet bilgisayarlar, öğrencilere ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi.

NİĞDE'DE İHTİYAÇ SAHİBİ 750 ÖĞRENCİYE TABLET BİLGİSAYAR VERİLECEK

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, pandemiyle birlikte okulların kapanmak zorunda kaldığını ve öğrencilerin uzaktan eğitime başladığını anımsattı.

Belediye öncülüğünde bir kampanya başlattıklarını berliten Özdemir, şunları kaydetti:

"Başta hemşehrilerimizin hayırlarıyla üstünü biz tamamlayarak yaklaşık 800 bin lira değerinde bir bütçe oluşturduk. 750 tabletlik bütçeyi Milli Eğitim Bakanlığına aktardık. Bakanlık da bu tabletleri dağıtmaya başladı. Ayrıca öğretmenlerimize de minnettarız, okullar kapalı ama uzaktan eğitim başarılı bir şekilde devam ediyor. Öğretmenlerimiz de mesai gözetmeksizin çocuklarımızın eksik kalmamaları için fedakarca elinden geleni yapıyor."

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar da katkılarından dolayı belediyeye ve destek olan herkese teşekkür etti.

Tabletlerin bir kısmının geldiğini kalanının ise yakın zamanda geleceğini aktaran Yaşar, "Tabletlerin dağıtılacağı öğrencilerin hepsini bakanlık belirledi" dedi.

30-12-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş