Arama sonuçları

Öğretmen sağlık özrü için ailesinden kimlere rapor alabilir?

Öğretmen sağlık özrü için ailesinden kimlere rapor alabilir?

Öğretmen sağlık özrü için ailesinden kimlere rapor alabilir? Sağlık özrüne bağlı yer değiştirme talebinde bulunacak sözleşmeli öğretmenler, kendisi, eşi ve çocukları ile anne, babasının hastalığının, görev yaptıkları yerdeki devlet ve üniversite hastanesinde tedavisinin mümkün olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu alacak. Bu raporları da 27-31 Ağustos'ta görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine bildirecek.

ÖĞRETMEN SAĞLIK ÖZRÜ İÇİN AİLESİNDEN KİMLERE RAPOR ALABİLİR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesinde sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özründen nasıl yararlanabileceklerine ilişkin duyuru yapıldı. Buna göre  Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında, Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, Bakanlık makamının 2 Ağustos 2018 tarihli makam onayı çerçevesinde kendisi, eşi ve çocukları ile anne ve babasının hastalığına bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

SAĞLIK ÖZRÜ BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bu kapsamda, başvuruda bulunacak sözleşmeli öğretmenler, kendisi, eşi ve çocukları ile anne, babasının hastalığının, öğretmenin görev yaptığı yerdeki devlet ve üniversite hastanesinde tedavisinin mümkün olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporlarını, vukuatlı nüfus kayıt örneği ile tedavi yaptıracakları illeri belirten dilekçelerini 27-31 Ağustos'ta görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine bildirecek.

İl milli eğitim müdürlükleri, öğretmenlerin bu başvurularına ilişkin belgelerini, 5 Eylül'e kadar Bakanlığa gönderecek.

ATAMALAR NASIL OLACAK?

Atamalar, sözleşmeli öğretmenlerin atanmak istedikleri illerde, alanları itibarıyla ihtiyaç olması ve boş pozisyon bulunması halinde gerçekleştirilecek.

03-08-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş