Arama sonuçları

Özel çocuklara 27 binden fazla spor malzemesi gönderiliyor

Özel çocuklara 27 binden fazla spor malzemesi gönderiliyor

Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlıkları iş birliğinde "Spor aşkı engel tanımaz" temasıyla yürütülen program kapsamında, engelli öğrencilerin kullanımına uygun 27 binin üzerindeki spor malzemesi ülke genelindeki 500 özel eğitim okuluna dağıtılacak.

Edinilen bilgiye göre spor malzemeleri okullara, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 12 Mayıs Perşembe saat 14.00'te gerçekleştirilecek törenin ardından gönderilecek.

"Spor aşkı engel tanımaz" başlığıyla düzenlenecek törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımı bekleniyor.

Törene, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, özel eğitim okulu ve özel eğitim sınıflarında görevli öğretmenler ile rehberlik ve araştırma merkezlerinin özel eğitim bölümlerindeki yönetici ve öğretmenler, özel eğitimokullarında öğrenimlerini sürdüren öğrenciler ve velileri ile diğer ilgililer katılacak.

7 BÖLGE İÇİN 7 TIR YOLA ÇIKACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ildeki 500 özel eğitim okulunda farklı yetersizlik türlerinin kullanımına uygun üretilmiş ya da uyarlanmış spor malzemelerinden oluşan setler, ilk etapta 7 bölgeyi temsilen 7 tırla törenin ardından okullara uğurlanacak.

Tırlarda öğrenciler için antrenman seti, atlama ipi, ayak ağırlık takımı, basketbol topu ve filesi, bocce seti, dambıl seti, dart seti, denge tahtası, futbol topu, goalball kalesi, filesi, maskesi ve topu, hulahop, koşu bandı, masa tenisi masası, filesi, raket takımı ve topu, pilates seti, sağlık topu seti, slalom takımı, step tahtası, basketbol potası, voleybol direk seti, voleybol filesi, voleybol topu, cimnastik minderi olmak üzere toplam 27 bin 259 spor malzemesi bulunacak.

08-05-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş