Arama sonuçları

Tasarım beceri atölyeleri öğrenci yatkınlıklarını ortaya çıkaracak

Tasarım beceri atölyeleri öğrenci yatkınlıklarını ortaya çıkaracak

Tasarım beceri atölyeleri öğrenci yatkınlıklarını ortaya çıkaracak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tasarım beceri atölyeleri vasıtasıyla her çocuk binlerce kez tecrübe edilerek neye yatkın olup olmadığını öğrenecek" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Bakan Selçuk, Yenişehir ilçesindeki Ziya Gökalp Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. 

TASARIM BECERİ ATÖLYELERİ ÖĞRENCİ YATKINLIKLARINI ORTAYA ÇIKARACAK

Selçuk, burada öğrenci korosunun seslendirdiği türkülere eşlik ettikten sonra okulun müzesini gezdi. Girdiği bir derslikteki öğrencilerle sohbet eden Selçuk'un "Kim kopya çekiyorsa parmak kaldırsın" sorusu öğrencileri güldürdü.

Bir öğrencinin derslerin yoğunluğu dolayısıyla sosyal aktiviteye zaman ayıramadıklarını ve bu nedenle yeteneklerini keşfedemediklerini belirtmesi üzerine Selçuk, bununla ilgili çalışma yürüttüklerini söyledi.

Bakan Selçuk, bu çalışmanın ilkokul birinci sınıftan itibaren başlayacağını işaret ederek, şunları kaydetti:

GEREKLİ KONUAR ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

"Tasarım beceri atölyeleri vasıtasıyla her çocuk binlerce kez tecrübe edilerek neye yatkın olup olmadığını öğrenecek. Tabii bu sene yılın ortasında olduğumuz için 12. sınıflar için acil bir çözüm olmayabilir ama merak etmeyin gerekli konular üzerinden çalışıyoruz." 

Öğrencilerin Galatasaray-Beşiktaş derbisini kim kazanacağı sorusuna Selçuk, "Bir Galatasaraylı olarak takımım yenecek" yanıtını verdi.

Bakan Selçuk'a öğrenci ve öğretmenleri tarafından resim ile üzerinde şehrin tarihi mekanlarının yer aldığı bakır işlemeli plaket hediye edildi.

 

 

 

03-05-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş