Arama sonuçları

Uluslararası başarı elde eden çocuklara eğitim desteği

Uluslararası başarı elde eden çocuklara eğitim desteği

Dünya çapındaki başarılarıyla Türk ve dünya çocuklarına bilim, sanat, teknoloji, müzik ve spor gibi alanlarda ilham veren çocuklar, Cengiz Holding’in "Ay Yıldızın Çocukları" projesinde buluştu.

Cengiz Holding açıklamasına göre, Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101’inci yılında proje başlatıldı.

AY YILDIZIN ÇOCUKLARI PROJESİ

Matematik, satranç, yüzme, müzik şampiyonalarında Türkiye’ye dünya birincilikleri kazandırarak, büyük başarı hikayelerinin kahramanı olan çocuklar, Cengiz Holding’in "Ay Yıldızın Çocukları" projesinde bir araya geldi.

Türlü imkansızlıklara rağmen başarmaya odaklanan Türkiye’nin medarı iftiharı çocuklar, dünya çapında elde ettikleri başarılarını, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101’inci yılında Atatürk’e armağan etti.

 

4 OLAĞANÜSTÜ YETENEK PROJEDE BULUŞTU

 

Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda dünya birinciliği elde eden Elanur Akıncı, Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Arda Çamlar, yüzme branşında onlarca madalya sahibi görme engelli Cemre Ateş, Dinu Lipatti Uluslararası Gençler Müzik Yarışması ve İtalya Apulia Metropolitan Müzik Yarışması'nda birincilik kazanan Nisan Öksüz projenin ilk Ay Yıldızlı Çocukları oldular.

Projenin tanıtım filminde rol alan çocuklar, başarı hikayelerinin ardında yatan inanç, gayret ve sınır tanımazlığı vurguladılar. Nisan Öksüz’e birincilik getiren eserin fon müziği olarak kullanıldığı filmde, Ay Yıldızlı Çocukların yeni başarılar elde etmek için inandıkları yolda yürüdükleri vurgulandı.

YENİ BAŞARI HİKAYELERİNİN İZİNDEN GİDİLECEK

Yetenekleriyle ülke sınırlarını aşarak dünya çapında birincilikler kazanan 4 yetenekli çocukla başlatılan Ay Yıldızın Çocukları sosyal sorumluluk projesi, yeni başarı hikayelerinin izinden gidecek.

 

KATEGORİ SINIRLAMASI YOK

Uluslararası ölçekte ödül sahibi olan her çocuk, projeye dâhil olabilecek. Çocukların elde ettiği başarılarda herhangi bir kategori sınırlaması olmayacak. Başarılarıyla dünyaya meydan okuyan, Türkiye’ye uluslararası ödüller kazandıran her çocuk, proje kapsamında sunulan koşulsuz eğitim desteğinden faydalanabilecek.

23-04-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş