Arama sonuçları

Uzaktan eğitim için din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitapları seslendirilecek

Uzaktan eğitim için din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitapları seslendirilecek

Uzaktan eğitim için din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitapları seslendirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce ilkokul, ortaokul ve liselerin din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri ile imam hatip lisesi meslek derslerine ait kitaplar seslendirilerek internet üzerinden erişime açılacak.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan bilgiye göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamındaki uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere yeni bir hizmet daha sunulacak.

UZAKTAN EĞİTİM İÇİN DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERS KİTAPLARI SESLENDİRİLECEK

Görme engelliler başta olmak üzere tüm öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde öğrenme kayıplarının önlenmesi amacıyla ilkokul, ortaokul ve liselerin din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitapları ile imam hatip lisesi meslek derslerine ait kitaplar seslendirilecek.

Din kültürü ve ahlak bilgisi ile imam hatip lisesi meslek dersleri öğretmenlerince seslendirilen ders kitapları tamamlandığında, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün sitesindeki materyal bölümü ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden erişime açılacak.

14-02-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş