Arama sonuçları

YKS: Bu belgeler yoksa sınava giremezsiniz

YKS: Bu belgeler yoksa sınava giremezsiniz

YKS: Bu belgeler yoksa sınava giremezsiniz. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girebilmeniz için yanınızda bulunması gereken iki belge var. Bu belgeler yanınızda olmazsa sınava giremezsiniz. Peki nedir bu belgeler:

YKS: BU BELGELER YOKSA SINAVA GİREMEZSİNİZ


SINAVA GİRİŞ BELGESİ: TC kimlik numaranız ve şifrenizle ÖSYM'nin sitesinden alabilirsiniz. Bu belgenin üzerinde sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğraf var. Siyah-beyaz ya da renkli çıktısını aldığınız bu belgede fotoğrafınız görünür olmalı. Belgenin ön ya da arka yüzüne sakın bir işaret, çizgi, resim, not yazmayın. Sonra sınavınız iptal edilir. Her sınav için ayrı olarak çıkışını aldığınız sınava giriş belgeniz yanınızda olacak.
 

GEÇERLİ KİMLİK BELGESİ: Bunlar üzerinde fotoğrafınız, TC kimlik numaranız ile soğuk damga olan nüfus cüzdanı. TC kimlik kartı ile süresi dolmamış pasaport. Bunlardan biriyle sınava girebilirsiniz.

 

GEÇİCİ KİMLİKLE DE GİREBİLİRSİNİZ

Bu arada ÖSYM yaptığı açıklamada adayların sınava geçici kimlik belgeleriyle de girebileceklerini belirtti. Açıklamada şöyle denildi:

Adaylardan TC kimlik kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün verdiği fotoğraflı geçici kimlik belgesi düzenlenenler, 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak YKS'ye bu belgeleri ile girebilecek.

 

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK OLACAK

 

Öte yandan, 2018-YKS'ye girecek adaylardan, nüfus cüzdanı olmayanlar veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, fotoğraf veya soğuk damga bulunmayanlar sınava giremeyecek. Bu adaylar için 30 Haziran Cumartesi 07.00 ile 17.00 ve 1 Temmuz Pazar 07.00 ile 15.30 saatlerinde, sınav yapılacak merkezlerdeki il veya ilçe nüfus müdürlükleri açık tutulacak.


YANINIZA SADECE SU ALABİLİRSİNİZ


Sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati konulacak. Sınavda kullanacağınız kalem, silgi, kalemtıraş ile şeker ve peçete ÖSYM tarafından verilecek. Yanınızda yalnızca şeffaf pet şişe içinde su bulundurabilirsiniz.

 

28-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş