Arama sonuçları

Irmak Okulları'nda konser zamanı

Irmak Okulları'nda konser zamanı

Irmak Okulları'nda konser zamanı. Gençlik Kültür Vakfı’nın öncülüğünde, Caddebostan Irmak Okulları Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Irmak Konserleri, İstanbul’un Anadolu yakasında müzikseverlerin buluştuğu yepyeni bir kültür mekanı olacak. Her ay dünyaca tanınmış ünlü müzisyenler konuk olacak.

IRMAK OKULLARI'NDA KONSER ZAMANI

Bu yıl, Ayla Erduran, İris Şentürker, Gülsin Onay, Erkin Onay, Elif Onay, Eren Kuştan, Tango Neva, Barış için Müzik ve Borusan Quartet Irmak Konserleri’nin ilk konukları olacak.

Biletix tarafından satışa sunulan biletlerden elde edilecek gelir, Gençlik Kültür Vakfı tarafından ilkokul öğretmen adaylarına burs olarak verilecek.  Ayrıca tüm müzik öğretmenleri ve konservatuvar öğrencileri de etkinlikleri ücretsiz olarak izleyebilecek.

 KİMLER SAHNE ALACAK?

Her ay yapılacak etkinliğin ilk konseri 21 Kasım’da ve “Virtüöz” başlığını taşıyor.  Müziğe 4 yaşında başlayan, hakkında 2 kitap yazılan ve dünyada ismi  efsanevi kemancılar arasında yer alan Ayla Erduran ile bol ödüllü, kuşağının önde gelen başarılı piyanistlerinden İris Şentürkerbir konser verecek. 

19 Aralık’ta ise, tüm dünyada istisnai bir Chopin yorumcusu olarak tanına piyanist GülsinOnay bu kez müzisyen ailesi ile birlikte özel bir konser verecek . Piyanist,  oğlu Erkin Onay,  gelini Elif Onay ve kardeşi Eren Kuştan ile “Aile Boyu Müzik” yapacak ve müziğin aile hayatlarına katkılarını anlatacak. 

16 Ocak’ta, usta  müzisyenlerden kurulu Tango Neva  “Tango Aşkına” başlıklı konserde, solist  Ali Pınar’a Arjantin tangolarında eşlik edecek .  Müzik bölümünün ardından, tangonun neden aşkın ve tutkunun müziği olduğunu konuşulacak.

20 Şubat akşamı Irmak Konserleri  çok genç ve yetenekli  konuklarını ağarlayacak. Her çocuğun müziğe erişim hakkının olduğunu savunan ve altı bine yakın çocuğa müzik eğitimi veren Barış İçin Müzik üyeleri Vivaldi’nin çok sevilen  Dört Mevsim isimli eserini yüksek enerjileri ile yorumlayacak.

Irmak Konserleri’nin bu yılki son konseri 27 Mart akşamı olacak. “Sıra dışı bir dahi: Mozart” başlığını taşıyan konserde bestecinin eserlerini  büyük bir hayran kitlesine sahip olan BorusanQuartet yorumlayacak. Ali Pınar sanatçılarla, Mozart’ın saray bestecisi  Salieri ile çekişmeli  ilişkisini ve gizemli ölümünü Amadeus filmi eşliğinde konuşacak.

 

30-10-2017

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin