Arama sonuçları

20 bin öğretmen ataması için başvurular ne zaman başlıyor?

20 bin öğretmen ataması için başvurular ne zaman başlıyor?

Millî Eğitim Bakanlığınca (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru duyurusu yayımlandı. Başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak.

Öğretmen adayları başvuru aşamasında atanmak istedikleri öğretmenlik alanına uygun mezuniyet belgelerini sisteme yükleyerek sözlü sınava katılmak istedikleri il tercihinde bulunacak.Sözlü sınava alınmaya hak kazanan adaylar ile bu adayların yerleştirildikleri sınav merkezleri, 10 Haziran 2024 tarihinde ilan edilecek. Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren başlayacak. Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar ise sözlü sınavların tamamlanıp sonuçlarının ilanından sonra yapılacak.

YÜZDE 50 KPSS, YÜZDE 50 MÜLAKAT

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğretmen atamaları için “Yüzde 50 sınav, yüzde 50 mülakat” ile atama yapılacağına ilişkin yönetmelik değişikliği geçtiğimiz günlerde  Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yönetmelik değişikliği eğitimcilerin tepkisini çekmiş, eğitim sendikaları yürütmenin durdurulması istemiyle dava açmıştı.

17-05-2024


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş