Arama sonuçları

4-6 yaş arası çocuklar Kuran kursundan 'sertifika' aldı

4-6 yaş arası çocuklar Kuran kursundan 'sertifika' aldı

4-6 yaş arası çocuklar Kuran kursundan 'sertifika' aldı. Görevlendirme yapılan Diyarbakır merkez Yenişehir Belediyesi'ne ait Aliya İzzetbegoviç Gençlik ve Kültür Merkezi'nde "4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu"nda eğitim alan 150 öğrenciye sertifika verildi.

Yenişehir Belediyesi ve İlçe Müftülüğü arasında yapılan protokol kapsamında Aliya İzzetbegoviç Gençlik ve Kültür Merkezi'nde 4-6 yaş grubundaki çocuklara yönelik Kur'an kursu eğitimi tamamlandı.

4-6 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR KURAN KURSUNDAN 'SERTİFİKA' ALDI

Öğrencilere belgelerinin verilmesi amacıyla düzenlenen törene, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikçi, İl Müftü Yardımcıları Nihat Koç ve Fatime Kartı ile İlçe Müftüsü Şevket Dılmaç katıldı.

Beşikçi, Diyanet İşleri Başkanlığının 2013'te "Anne çocuk el ele Kur'an öğreniyorum" kampanyası kapsamında 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik ana sınıfı eğitimlerini başlatıldığını söyledi. 

HANGİ EĞİTİMLERİ ALIYORLAR?

Bu eğitimlerin Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul öncesi eğitim mevzuatı dahilinde yürütüldüğünü ifade eden Beşikçi, değerler ve manevi eğitim ile Kur'an-ı Kerim eğitiminin verildiğini kaydetti.

Vatandaşların yoğun ilgisi sonucu 4-6 yaş Kur'an kursları sayısının 3 binleri bulduğunu, öğrenci sayısının yüz bine yaklaştığını dile getiren Beşikci, şunları kaydetti:

"Belediyemiz, geçen yıl faaliyete geçirdiği gençlik merkezinin ilk iki katını 4-6 yaş öğrencilerimize tahsis etti. Öğrencilerimiz okul öncesi eğitimlerini sürdürürken bir yandan da manevi ve değerler eğitimi alıyor. Çok yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Ailelerimize ve öğrencilerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Belediye olarak burada yapmış olduğumuz gençlik merkezi ve 4-6 yaş anaokulu eğitim merkezimizin de ne kadar isabetli bir yatırım tercihi olduğunu gördük."      

17-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş