Arama sonuçları

69 aylıklar otomatik 1’e kaydedildi

69 aylıklar otomatik 1’e kaydedildi

69 aylıklar otomatik 1’e kaydedildi. Okula başlama yaşında değişiklik öngören yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından 69 ayını dolduran çocukların 1’nci sınıfa kayıtları da yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), ilkokula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çıkaran kanunun ardından ilgili yönetmelik yeniden düzenlendi ve 10 Temmuz 2019 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

69 AYLIKLAR OTOMATİK 1'E KAYDEDİLDİ

"Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" uyarınca okula başlama yaşı 69 ay olarak düzenlendi. Buna göre ilkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 69 ayını dolduran çocukların kaydı yapılacak.

Bu değişiklikten sonra okulların açıldığı tarihte 69 ayını dolduran öğrencilerin de 1’nci sınıflara kayıtları adresleri dikkate alınarak, evlerine en yakın okullara otomatik olarak yapıldı. 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilecek. Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları velisinin yazılı talebi bulunması halinde okul öncesi eğitime yönlendirecek ve kayıtlarını bir yıl ertelenecek.”

Senem Yıldırım

pervinkaplan.com

 

13-07-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş