Arama sonuçları

Anadolu Üniversitesi örgün eğitim kontenjanlarını doldurdu

Anadolu Üniversitesi örgün eğitim kontenjanlarını doldurdu

Türkiye’nin öğrencisiyle en mutlu kenti Eskişehir’in köklü yükseköğretim kurumu olan Anadolu Üniversitesi’nde örgün eğitim programları doldu.

Yaklaşık 2.5 milyon adayın katıldığı 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Anadolu Üniversitesi’ne Türkiye’nin 81 ilinden öğrenci yerleşti. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 43 farklı okul türünden 55’i okul birincisi olmak üzere ve Sözel puan türünde 825., Eşit Ağırlık puan türünden 3830., Dil puan türünden 3370.’nin de aralarında yer aldığı 3920 öğrenci Anadolu Üniversitesi örgün programlarında okumaya hak kazandı.

YÜZDE 32’Sİ İLK TERCİHİNE YAZDI

Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin 1275’i, yani yüzde 32’si ilk tercihinde Anadolu Üniversitesi’ne yer verdi. ÖSYM’nin yayımladığı 2021-YKS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler tablosuna göre, Anadolu Üniversitesi örgün lisans ve ön lisans programlarının kontenjan doluluk oranları yüzde 100,56 oldu. Açıköğretim Sistemi programlarına da talep yoğun oldu.

YENİ AÇILAN PROGRAMLARA İLGİ

Bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Adalet Meslek Yüksekokulu’na bağlı Adalet Ön Lisans Programı ve Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Psikoloji Lisans Programı’nda da kontenjanlar doldu. Adalet ve Psikoloji bölümlerinin kontenjanları tamamen doldu. 124 öğrenci bu programlara yerleşti.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE ŞANSI SÜRÜYOR

Bu arada 41 ön lisans ve 21 lisans programıyla Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İkinci Üniversite kayıtları da devam ediyor. Adayların sınavsız olarak başvurabildiği ve 23 Ağustos Pazartesi günü başlayan İkinci Üniversite kayıtları 8 Ekim Cuma günü son bulacak.

09-09-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş