Arama sonuçları

Bakan Selçuk'tan Doğa Koleji açıklaması

Bakan Selçuk'tan Doğa Koleji açıklaması

Bakan Selçuk'tan Doğa Koleji açıklaması. BirGün'ün haberine göre, Doğa Koleji'nde geçtiğimiz hafta başlayan ve halen süren krize ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanı'ndan açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji'nde yaşanan krize ilişkin olarak, "Bugün içinde açıklama yapacağız" dedi.

49 KURUCU TEKLİF YAPTI

Doğa Koleji’ni satın almak için son olarak okulun lisanslı 49 kurucusu teklif yaptı. Teklifin detaylarına göre Uluer Grup ana merkeze ait 126 şubenin yüzde 60'ını almak istiyor. Geri kalan şubelerin diğer kuruculara ait olması öngörülüyor. Franchise sahipleri sorunu çözmek, geçmiş öğretmen maaşlarını ödemek ve gelecek yıl Eylül’e kadar maaşları ödeyebilmek adına bir finans planı oluşturdular.

49 şubenin yaklaşık 600 milyon TL gibi bir rakamı ödemeye hazır oldukları belirtiliyor.

NE OLMUŞTU?

Eğitim-öğretim ödenekleri ile birlikte aylardır maaşlarını alamayan Doğa Koleji öğretmenleri dersleri boykot etmiş, bir taraftan maaşlarını alabilmek için mücadele ederken, bir taraftan da okullarının satışa konu olduğu iddialarıyla karşı karşıya kalmıştı. Doğa Koleji genel merkezinde genel müdür ile bir görüşme gerçekleştiren veli grubuna, okulun satıldığı, banka işlemlerinin bittiği ve satış ilanının açıklanacağı söylenmişti.

18-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş