Arama sonuçları

Cumhuriyet'imizi 100. yılına öğretmenlerimizle omuz omuza hazırlayacağız

Cumhuriyet'imizi 100. yılına öğretmenlerimizle omuz omuza hazırlayacağız

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Özer, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği ve Millet Mekteplerinin açıldığı bu anlamlı günde, öğrencileri azimle geleceğe hazırlayan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladığını ifade etti.

Özer, öğretmenlerin, bir milletin müreffeh toplum olması yolunda en çok emek veren ve bireyin öğrenme yolculuğunda ona rehberlik ederek medeniyetlerin inşasında asli görevler üstlenen yol göstericiler olduğunu vurguladı.

ÖĞRETMENLİK KUTSAL MESLEK

Özer, şöyle dedi: "Kültürümüzde öğretmenliğin kutsal bir meslek sayılma idraki, kadim geleneğimizden kaynaklanıp, bu aziz milletin ilme, irfana, fenne ve öğretmene duyduğu saygının en büyük nişanıdır. Değerli öğretmenlerimiz, milli eğitimimizin ilkeleri ve aziz milletimizin değerleri istikametinde yarınlarımızın teminatı olan vatan evlatlarını istikbale hazırlamak için yaptığınız tüm çalışmaları yürekten destekliyorum. Milli Eğitim Bakanlığı olarak insani değerleri merkeze alan, fırsat eşitliğine dayanan ve öğretmenin gelişimini sürekli kılan bakış açımızla Cumhuriyet'imizi 100. yılına omuz omuza hazırlayacağız.

Ülkemizin her bir köşesinde görevini fedakarca ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize uzun, sağlıklı ömür diliyor, ebediyete uğurladığımız öğretmenlerimiz ve şehit öğretmenlerimizi de rahmetle yad ediyorum."

23-11-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş