Arama sonuçları

Devlet üniversitesi öğrencisine burs veriyor

Devlet üniversitesi öğrencisine burs veriyor

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) burslarından ailesinin maddi olanakları sınırlı olup, okuma ve başarma azmi içinde olan ancak eğitime devam etme koşullarında sıkıntı yaşayan öğrenciler yararlanabiliyor.

KİMLER BURSA BAޞVURABİLİR?
Burslar üniversite öğrencileriyle, devlet okullarında ilköğretim ve liselerde okuyan öğrencilere veriliyor.

KİMLER BAޞVURAMAZ?
Vakıf üniversiteleriyle, ikinci öğretim, açıköğretim, uzaktan öğretim, üniversitelerin hazırlık sınıfında okuyanlar ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvuramıyor. Burstan İstanbul dışındaki üniversitelerde okuyan gençler yararlanamıyor.

BAޞVURU NASIL YAPILIR?
Burs başvurusu online olarak vakfa yapılıyor.

BURS KAPSAMINDA NELER VAR?

Sadece üniversite öğrencilerine burs vermiyor. Ama üniversite öğrencilerinin devlet üniversitelerinde okuması isteniyor. Kırsal kesimde ikamet eden ailelerin çocuklarının İstanbul’daki üniversitelerden birini kazanmış olması aranan koşullar arasında yer alıyor. Burs alan öğrencilerin konferans, panel, kültür toplantılarına katılması sağlanıyor,  giysi yardımı yapılıyor. psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor. Başvurular, 3-5 Ekim tarihleri arasında YEKÜV’ün internet sitesi üzerinden yapılacak. İlkokul öğrencilerine 50 TL, ortaokul öğrencilerine 75 TL , lise öğrencilerine 100 TL, üniversite öğrencilerine ise ayda 200 TL burs veriliyor. 

Fotoğraf: İstanbul Üniversitesi

01-05-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş