Arama sonuçları

Dilde ‘zaman yok’ sorununu dijital platformlar çözüyor

Dilde ‘zaman yok’ sorununu dijital platformlar çözüyor

Dilde ‘zaman yok’ sorununu dijital platformlar çözüyor. İngilizce eğitimi 7 yaşında başlıyor ama 12 yılın sonunda ne öğrenmek için heves kalıyor ne de öğrenciler bu dili konuşabiliyor. Peki ne yapmak gerekiyor?

Anadili İngilizce olan eğitmenler ile canlı, sesli ve görüntülü konuşma pratiği sağlayan English Ninjas, Türkiye’de 12 yıl İngilizce eğitimi alınmasına rağmen öğrencilerin konuşamama nedenlerinin başında pratik olmaması geldiğini söylüyor.

DİLDE ‘ZAMAN YOK’ SORUNUNU DİJİTAL PLATFORMLAR ÇÖZÜYOR

12 yıl boyunca okullarda gramer ağırlıklı dil eğitimi verildiğini, sürekli öğrencilerin aynı konuları ve kuralları tekrarlarken İngilizce öğrenme heveslerini ve ilgilerini de kaybettiklerine dikkat çekiliyor.

Yetersiz konuşma uygulamaları, kalabalık sınıflar, her öğrencinin farklı dil öğrenme becerileri olması ve anadili İngilizce olan kişilerle iletişim kurma fırsatının az olması gibi nedenler sebebiyle teorik olarak İngilizceyi öğrenseler de pratikte zorlanıyorlar.

İŞ YAŞAMINDA OLMAZSA OLMAZ KOŞUL

Oysa iş yaşamında artık İngilizce olmazsa olmaz koşullardan birisi. Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), dünyadaki iletişim dili olarak İngilizceyi kullanmanın hem ekonomik hem bireysel düzeyde olumlu etkileri üzerine dikkat çekiyor. İhracat ve turizm gibi ülkeye döviz girişi sağlayan ve ülke ekonomisine büyük katkıda bulunan sektörlerde, iyi seviyede İngilizce bilen iş gücüne olan ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor. Bunun için de gereken pratik. Ancak başta yetişkinler olmak üzere dil öğrenme ile ilgili ileri sürülen gerekçe “zaman bulamamak” oluyor. Oysa dijital platformlar bu sorunu çözüyor.

Ünlü mekan rehberi Mekanist.net’in kurucularından Ali Servet Eyüboğlu tarafından kurulan English Ninjas, anadili İngilizce olan eğitmenler ile canlı, sesli ve görüntülü konuşma pratiği sağlıyor. English Ninjas yatırımcıları arasında Ömer Erkmen, Tahir Zaimoğlu, Selçuk Saraç, Devrim Sönmez, Çağlar Erol, Zeynep Zorlu, Seyhun Özkara ve Ersan Öztürk gibi yatırımcılar bulunuyor.

28-05-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş