Arama sonuçları

Diyanet'in eğitim modeli: Medrese ve akademi birlikte çalışsın

Diyanet'in eğitim modeli: Medrese ve akademi birlikte çalışsın

Diyanet'in eğitim modeli: Medrese ve akademi birlikte çalışsın. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, medrese ve akademinin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi. Erbaş şöyle dedi:

 

"Bilgiye ulaşmak ve aralarında yakınlaşmak, birbirlerinden istifade etmeleri çok faydalı olur. Yani medrese akademiden, akademi de medreseden istifade etsin."

DİYANET'İN EĞİTİM MODELİ: MEDRESE VE AKADEMİ BİRLİKTE ÇALIŞSIN

'Türkiye Güzel Ezan Okuma' yarışmasının finaline katılmak için Bitlis’e giden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım'ı ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Erbaş, özellikle bölgenin ihtiyacına yönelik fakülteler ve yüksekokulların gelişmesinin bölge insanının gençlerin bu ihtiyaca göre yetiştirilmesinin önem arz ettiğini söyledi. Prof. Dr. Erbaş, Bitlis’teki medrese ve ilim yuvalarına dikkat çekerek şöyle konuştu:

BİLGİYE ULAŞMAK İÇİN YAKINLAŞMALILAR


"Bitlis medreseleri ile meşhurdur. Medrese ve akademik ilim birlikte hareket etmelidir. Bilgiye ulaşmak ve aralarında yakınlaşmak, birbirlerinden istifade etmeleri çok faydalı olur. Yani medrese akademiden, akademi de medreseden istifade etsin. Bu şekilde ilmi faaliyetlere adım atılmış olsun"

16-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş