Arama sonuçları

Diyanet’ten öğrencilere umre programı

Diyanet’ten öğrencilere umre programı

Diyanet’ten öğrencilere umre programı. Milli Eğitim Bakanlığı’yla imzaladığı iş birliği anlaşmaları ve 4-6 Yaş Kuran Kursları ile küçük yaştaki çocuklara dini eğitim veren Diyanet İşleri Başkanlığı, öğrencilerin birinci dönem ara tatili için de Umre programı oluşturdu.

BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Türkiye genelindeki 18 milyon öğrenci için 18 Kasım’da başlayacak birinci ara tatil için, “00-02 Yaş, 03-05 Yaş” ve “06-11 Yaş” olmak üzere üç ayrı program hazırlandı.

Türk Lirası’nın Dolar karşısında hızla değer kaybetmesi üzerine umre işlemlerinin Suudi Arabistan Riyali (SAR) ile yapılmasına karar veren Diyanet’in, “Ara Tatilde Umreye” programı ücretleri de 2 bin 310 SAR’a kadar çıktı. Program kapsamında umreye götürülecek 00-02 yaş gurubundaki çocuklar için 990 TL talep eden kurum, 06-11 yaş gurubundaki çocuklar için umre ücretinin ise 3 bin 534 TL olduğunu açıkladı. Umreye götürülecek 03-05 yaş grubundaki çocuklar için istenen ücret de güncel SAR kuruna göre 3 bin 60 TL oldu.

DİYANET’TEN ÖĞRENCİLERE UMRE PROGRAMI

Diyanet’in ara tatilde umre programı, “Diyanet farkıyla kutsal topraklara umre yolculuğu” ifadesiyle duyuruldu. Umre programı için hazırlanan afişlerin altında, “Umre ücretleri Suudi Arabistan Riyali olarak tahsil edilecektir” notu düşüldü. Diyanet, küçük yaştaki öğrencilere, “Haydi öğrenciler, birinci dönem ara tatilde Diyanet farkıyla umreye” çağrısı yaptı.

 

 

17-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş