Arama sonuçları

Ege Üniversitesi: Güz dönemi uzaktan geçecek

Ege Üniversitesi: Güz dönemi uzaktan geçecek

Ege Üniversitesi: Güz dönemi uzaktan geçecek. Ege Üniversitesi (EÜ) Senatosu, 2020-2021 akademik yılı güz döneminde derslerin uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmasını kararlaştırdı.

'den kararla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, senatonun Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile Fen Bilimleri Enstitüsü Tohumluk Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı Erasmus Mendus Plant Breeding (Bitki Islahı) Ortak Diploma Programı hariç olmak üzere eğitimin 26 Ekim'de başlamasına karar verdiği belirtildi.

EGE ÜNİVERSİTESİ: GÜZ DÖNEMİ UZAKTAN GEÇECEK

Açıklamada, 2020-2021 güz yarı yılında ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde tüm teorik derslerin uzaktan öğretim yoluyla, akademik birimlerin ilan edeceği program ve ders saatleri çerçevesinde Ege Üniversitesi'nin "Egeders" başta olmak üzere çevrimiçi eğitim-öğretim altyapısı kullanılarak yapılacağı ifade edildi. Açıklamada, şunlara yer verildi:

"Buna ilaveten Yükseköğretim Kurulu'nun 'Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Rehberi'nde tanımladığı şekilde uzaktan öğretim uygulamalarında (asenkron) etkinlik ve paylaşımlardan da yararlanılmasına, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hemşirelik Fakültesi hariç olmak üzere 2020-2021 güz döneminde ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde tüm staj, laboratuvar ve uygulama derslerinin uzaktan öğretim yoluyla yapılması ancak bu yöntemle yapılması mümkün olmayan staj, laboratuvar ve uygulama derslerinin bahar döneminde yapılacak şekilde planlanmasına karar verildi."

Tıp, Sağlık Bilimleri, Diş Hekimliği ve Hemşirelik fakültelerinde uygulamalı eğitimlerin nasıl yapılacağının ilgili fakülte kurullarınca belirleneceği bildirildi.

10-09-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş