Arama sonuçları

'Enerjik Okullar' projesi 1000'den fazla meslek lisesi öğrencisiyle buluştu

'Enerjik Okullar' projesi 1000'den fazla meslek lisesi öğrencisiyle buluştu

Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği'nin birlikte yürüttüğü Enerjik Okullar Faz II Projesi 1000'den fazla meslek lisesi öğrencisine ulaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, proje lise öğrencilerinin sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji ve teknoloji konularında farkındalıklarını artırmayı amaçlıyor.

SAMSUN'DA DA BAŞLADI

Çalık Enerji, Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen Enerjik Okullar Faz II Projesi'nin seminerleri ve atölye çalışmaları, Amasya ve Malatya'dan sonra Samsun'da düzenlendi.

Ayrıca Enerjik Okullar Faz II Projesi kapsamında mesleki ve teknik eğitim lisesi öğrencileri bulundukları şehirlerdeki üniversitelere götürülerek, üniversite ortamını görmeleri ve ilgilendikleri bölümleri ziyaret etmeleri sağlandı.

Amasya, Malatya ve Samsun'da gerçekleştirilen projelerin ikinci gününde, meslek liseli öğrenciler ve öğretmenleri Çözümler Atölyesi isimli özel atölye çalışmaları yaptı. Çalışma kapsamında katılımcılar sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji ve teknoloji başlıklarında yaşadıkları bölge ya da şehirlerdeki yerel birer sorunu belirleyip bu sorunun çözümü için öneri ve fikirler üretti.

Proje kapsamında verilen sürdürülebilirliğin temel kavramları, iklim değişikliğinin hayatımıza etkileri, yenilenebilir enerji kaynakları, sürdürülebilirlikte dijitalleşmenin ve teknolojinin önemieğitimlerini Türkiye genelindeki tüm meslek lisesi öğrencilerine ulaştırabilmek amacıyla dijital platforma taşınacak.

ENERJİK OKULLAR PROJESİ

İlk fazı Çalık Enerji tarafından 2021 yılında Amasya ve 2022 yılında Malatya'da iki mesleki ve teknik eğitim lisesinin bahçesine kurduğu güneş enerji santralleri ile gerçekleştirilen Enerjik Okullar Sosyal Sorumluluk Projesi ile okulların kendi enerjilerini üretmelerine ve öğrencilerin yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik konularında farkındalıklarının artırılmasına imkan sağlandı.

Çalık Enerji ikinci faz için Mitsubishi Corporation ve Sürdürülebilirlik Adımları Derneği'nin iş birliği ile Mitsubishi Corporation'ın Tokyo merkezli kurumsal sosyal sorumluluk bütçesinden alınan fonun da desteğiyle Enerjik Okullar Faz II Projesi'ni hayata geçirdi.

20-01-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş