Arama sonuçları

Flipped Learning 3.0 kapağı yine MEF

Flipped Learning 3.0 kapağı yine MEF

Flipped Learning 3.0 kapağı yine MEF. Dünya Flipped Learning Girişimi’nin yeni eğitim-öğretim yöntemleri ve teknolojileri hakkında dünyada öncülük yapma amacıyla ABD’de yayınlanan  “Flipped Learning 3.0” dergisinin 3. sayısına MEF Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban kapak oldu.

Flipped Learning 3.0 dergisinin bir önceki sayısında da kapak olarak MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin röportajı ile yer almıştı.

 

FLIPPED LEARNING 3.0 KAPAĞI YİNE MEF

 

ABD Merkezli olan Dünya Flipped Learning Girişim'i (Flipped Learning Global Initiative - FLGI), aktif öğrenme yöntemi olan Flipped Learning ile ilgili Nisan 2018’de yayınlamaya  başladığı ‘‘Flipped Learning 3.0’’ başlıklı dergisinin Haziran sayısına, Flipped Learning’in Küresel Terminolojisi Projesi’yle ilgili yapılan röportajla MEF’ten Dr. Caroline Fell Kurban kapak oldu.

HARVARD ÜNİVERSİTE İLE BİRLİKTE

Flipped Learning 3.0 Dergisinin ilk sayısına da Flipped Learning’i ilk geliştirenlerden Harvard Üniversitesi Eğitim Enstitüsü’nden Fizik Profesörü Dr. Eric Mazur, ikinci, sayısına dünyada tüm programlarıyla Flipped Learning’i uygulayan ilk üniversite olan MEF Üniversitesi’nin kurucu Rektörü olarak Prof. Dr. Muhammed Şahin kapak olmuştu.

MEF Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban röportajla ilgili şunları söyledi:

HIZLI BİR ŞEKİLDE İLERLİYOR

‘‘Flipped Learning 2000’li yılların başından bu yana çok hızlı bir şekilde ilgi çekmeye ve ilerlemeye devam ediyor. Flipped Learning artık küresel olarak tanınan pedagojik bir yaklaşım haline geldi. Bu hızlı büyüme, dünyada farklı yönlerde hareket eden sayısız öğrenme ve uygulama anlayışına da neden oldu. Bu durum da zaman zaman Flipped Learning olmayan uygulamalarda Flipped Learning teriminin kullanılması sonucunu doğurdu. Küresel Terminoloji Projesi de burada devreye girdi. Bu projede, en fazla karışıklığa neden olan terimleri açıklığa kavuşturmak ve küresel bir anlayış oluşturmak için uğraşıyoruz. Küresel standartları oluşturmak için, dünyanın farklı yerlerinde bulunan ve uzmanlık alanı Flipped Learning olan insanlara ulaştık. Kendilerinden kilit terimleri aldık.

Bu terimler, MEF Üniversitesi, Harvard, Stanford, La Rioja, ve National Taiwan University ve Filipped Learning Girişimi temsilcilerinden oluşan Küresel Standartlar Projesi Eş Başkanlarına danışarak tanımlanıyor. Küresel terminoloji terimleri, Aktif Öğrenme Sanatları ve Bilimleri Akademisi (Academy of Active Learning Arts and Sciences - AALAS) aracılığıyla paylaşılacak. MEF Üniversitesi olarak Flipped Learning'in dünya çapında net bir şekilde anlaşılmasını sağlayacak  olan ‘‘Küresel Terminoloji Projesi’’ne liderlik etmekten gurur duyuyoruz. Flipped Learning 3.0 Dergisi’nde yayınlanan röportajımız ve tüm yaşanan bu global gelişmeler MEF’in artık dünyada Flipped Learning alanında uluslararası bir öncü olduğunu gösteriyor.’’

16-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş