Arama sonuçları

İstanbul Üniversitesi'nde yemek isyanı

İstanbul Üniversitesi'nde yemek isyanı

İstanbul Üniversitesi'nde yemek isyanı. İstanbul Üniversitesi'ne bağlı yemekhanelerde, 2 Ocak 2019 tarihinden itibaren kahvaltı hizmetinin kaldırılacağı ve öğrencilerin daha önce her öğünde kullanabildikleri indirimli yemek haklarını artık sadece tek bir öğünde kullanabilecekleri duyuruldu.

İstanbul Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı resmi Twitter hesabından şu açıklama yapıldı:

"02.01.2020 Perşembe gününden itibaren tüm yemekhanelerimizde kahvaltı hizmeti verilmeyecektir. 02.01.2020 tarihinden itibaren öğrencilerimizin indirimli yemek hakkı 1 öğünle devam edecektir. Gündür öğrenim gören öğrencilerimiz “öğlen yemeklerinden”, akşam öğrenim gören öğrencilerimiz “akşam yemeklerinden” öğrenci ücreti üzerinden faydalanabilecektir."

Öğrencilerden tepki alan yeni uygulamaya göre, üç öğün verilen yemek sayısı ikiye indirilirken, bunlardan yalnızca biri 3.5 TL olacak, diğeri için ise 18 TL ödenecek. Bu durum öğrencilerin tepkisini çekti.

ÖĞRENCİLER BOYKOTA HAZIRLANIYOR

Zamma tepki gösteren öğrenciler, yemekhane boykutunu tartışmaya başladı.

"Yemekhane Hakkımız İÜ" Twitter hesabı üzerinden eylem çağrısı yapan öğrenciler, 31 Aralık günü saat 12.00'de merkez yemekhane önünde basın açıklaması yapacak.

Bu tepkilerin birleştiği #ÖğrenciyeDeğilCebe etiketi, Twitter'da Türkiye gündemine girdi.

 

31-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş