Arama sonuçları

Kariyerleri teknoloji olsun diye DigiGirlz

Kariyerleri teknoloji olsun diye DigiGirlz

Kariyerleri teknoloji olsun diye DigiGirlz. Kız öğrencilerin kariyerlerini teknoloji alanında şekillendirmesini teşvik etmek amacıyla Microsoft Türkiye tarafından hayata geçirilen DigiGirlz kampanyası Gaziantep'te başladı. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Habitat Derneği ile gerçekleştirilen etkinlikte 100’e yakın lise çağındaki kız öğrencinin bilişim ve teknoloji alanındaki çalışma hayatına dair soruları yanıt buldu.

 

KARİYERLERİ TEKNOLOJİ OLSUN DİYE DİJİGİRLZ

Gaziantep'in ardından Kayseri, Kars, Manisa ve Trabzon'da gerçekleştirilecek DigiGirlz etkinlikleri kapsamında nisan sonuna kadar toplamda 400’e yakın kız öğrenciye ulaşmak hedefleniyor.

Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, genç kızların mühendislik eğitimlerine ilgileri ve eğilimlerinin düşük olduğuna söyleyerek, şöyle diyor:

"Türkiye’de her yıl 5 bin bilgisayar mühendisi mezun oluyor. Bunların yalnızca yüzde 15’ini kadınlar oluşturuyor. Endüstri 4.0’ı yakalamak, dijital dönüşümü gerçekleştirip refah seviyemizi artırmak için bu oranları daha yukarılara taşımamız gerekiyor. Ücretsiz olarak hayata geçirdiğimiz DigiGirlz etkinliklerimizle teknoloji ve bilişim alanındaki mesleklerin erkek işi olduğu algısını kırıp, genç kızlarımızı yüksek teknoloji alanındaki çalışma olanaklarını keşfetmeleri ve bu yönde kariyer planlaması yapmaları konusunda motive ediyoruz. Buradaki en büyük hedefimiz kız öğrencilerin bilgisayar mühendisliği gibi teknik bölümlere kendilerini yakın hissetmeleri."

 

15-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş