Arama sonuçları

Lisans tamamlama yapacak adaylar için ek kayıt hakkı

Lisans tamamlama yapacak adaylar için ek kayıt hakkı

Lisans tamamlama yapacak adaylar için ek kayıt hakkı. YÖK, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirmede bir yükseköğretim kurumuna yerleşen ama kayıt yaptıramayanlar için ek kayıt hakkı tanımıştı. Bu öğrenciler 26 Ekim mesai bitimine kadar mazeretleriyle birlikte yerleştikleri üniversitelere başvurabilecek. Mazereti kabul edilenler de kayıt yaptırabilecek.

LİSANS TAMAMLAMA YAPACAK ADAYLAR İÇİN EK KAYIT HAKKI

Bu kez kayıt hakkı lisans tamamlama için geldi. Sağlık ve ilahiyat alanlarında lisans tamamlama kapsamında yerleşen ama kayıt yaptırmayanların yanı sıra Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yerleşen ama kayıt yaptırmayanları kapsıyor.

YÖK Yürütme Kurulu 10 Ekim 2018 tarihli toplantısında bu öğrenciler için de ek kayıt hakkı getirdi. YÖK'ün açıklaması şöyle:

KAYIT İÇİN SON TARİH 26 EKİM

"2018 Sağlık ve İlahiyat Alanlarında Lisans Tamamlama kapsamında Başkanlığımızca üniversitelerimize yerleştirilen adaylar ile 2018 Dikey Geçiş Sınavı sonucu ÖSYM tarafından yükseköğretim kurumlarına yerleştirilen ancak çeşitli nedenlerle süresi içerisinde kayıt yaptıramayan adayların mazeretinin ilgili yükseköğretim kurumu tarafından değerlendirilmesine ve mazereti kabul edilenlerin 26 Ekim 2018 tarihine kadar kaydının yapılmasına karar verilmiştir."

12-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş