Arama sonuçları

Lösemili çocuklar için koştular

Lösemili çocuklar için koştular

Lösemili çocuklar için koştular. Doğa Koleji öğrencileri bugün gerçekleşen 41. İstanbul Maratonu’na ‘Doğa İyiliğe Koşuyor’ sloganı ile katıldı. Doğa Koleji t-MBA Liderlik Akademisi öğrencileri, lösemili çocuklar için başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında maratona katıldı.

Koşuya, Doğa Koleji’nin Güneşli, Cevizlibağ, Kurtköy, Kemerburgaz, Tuzla, Yakacık, Acarkent, Beyoğlu, Bahçelievler, Avcılar, Beykent, Bostancı ve Çamlıca kampuslarından 9. ve 10. sınıf öğrencileri katıldı. Öğrenciler, LÖSEV için 8 kilometre koştu. Öğrenciler,

topladıkları bağışlarla, tedavisini tamamlamış 350 öğrencinin eğitim masrafına destek olacak.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN KOŞTULAR

Koşar Adım LÖSEV kampanyasından elde edilecek gelirle LÖSEV’in “Canım Kardeşim Ders Evleri’nde” eğitim alacak minik kahramanların eğitim giderleri karşılanacak. Lösemi tedavisi boyunca eğitimine ara vermek zorunda kalan öğrenciler, LÖSEV Canım Kardeşim Ders Evleri’nde eğitmenlerin destekleriyle, eksiklerini tamamlayarak okuldaki derslerinden geri kalmamış oluyor.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, şöyle dedi: “Öğrencilerimiz, kampanyaya bağışta bulunmak ve bir çocuğun eğitimine katkıda bulunmak için, adımlarını iyilik için attı. Hem lösemi hastası arkadaşlarını unutmadılar, hem de maratona katılmanın heyecanını yaşadılar.”

03-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş