Arama sonuçları

Altın madalyayı Doğa öğrencisi Azra getirdi

Altın madalyayı Doğa öğrencisi Azra getirdi

Altın madalyayı Doğa öğrencisi Azra getirdi. Doğa Koleji Çerkezköy Kampusu 10. sınıf öğrencisi Azra Çavuş, İspanya'da yapılan 2019 Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası’nda 44 kg kızlarda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.  45 ülkeden 575 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın ilk gününde birincilik elde eden öğrenci, şampiyonluk coşkusunu bayrakla tur atarak yaşadı. 

ALTIN MADALYAYI DOĞA ÖĞRENCİSİ AZRA GETİRDİ

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle şöyle dedi: “Öğrencimiz Azra Çavuş'un, şampiyonanın ilk günü elde ettiği birincilik sonucunda İstiklal Marşı’nın okunması, hepimizi gururlandırdı. Bu başarı aynı zamanda ülkemizin spora verdiği önem ve değerin göstergesidir.”

Lüle, sporu akademik gelişimin bir parçası olarak gördüklerini vurgulayarak, öğrencileri küçük yaşlardan itibaren kişisel branşlar ve takım sporlarına yönlendirdiklerini belirtti. 

Türkiye çapında ve uluslararası platformda sayısız başarıya imza atan Doğa Koleji’nin sporcuları profesyonel spor yaşamını başarıyla sürdürüyor.

Öğrenci Azra Çavuş'un başarı geçmişi 2014 yılında başladı. 2017 yılında Yıldızlar kategorisinde Dünya Şampiyonu, 2018 yılında ise gençlerde Türkiye 2.’si oldu. 2019 Türkiye Milli Takım seçmelerinde de 1. olduğu için İspanya'ya davet edildi.

24-10-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş