Arama sonuçları

Marmara Üniversitesi’nde jüri üyelerine mülakat soruşturması

Marmara Üniversitesi’nde jüri üyelerine mülakat soruşturması

Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Yüksek Lisans Programına başvuran, bölüm ikincisi mülakatta 0 puan aldı.

Hürriyet’te yer alan habere göre  Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Yüksek Lisans Programına başvuran, bölüm ikincisi mülakatta 0 puan aldı. 92 ortalamaya ve 76 ALES puanına sahip öğrenciye mülakat aşamasında 100 üzerinden 0 puan verilmesi ise tartışma yarattı. Uluslararası İlişkiler doktora bölümünde Doktora programı için yaşanan olayda ALES puanı 100 üzerinden 92, Genel Ağırlıklı Not Ortalaması (GANO) ise 100 üzerinden 98 olan bir öğrenciye mülakat sonucu olarak 100 üzerinden 5 puan verildi. Aynı durum Uluslararası İlişkiler ile Uluslararası Politik Ekonomi Doktora Programı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon Sinema Anabilim Dalı Sinema Tezli Yüksek Lisans Programı’nda yaşandı.

Üniversite ise yaptığı açıklamada gerekçesini belirtmeden Uluslararası İlişkiler ile Uluslararası Politik Ekonomi Doktora Programı’nın ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon Sinema Anabilim Dalı Sinema Tezli Yüksek Lisans Programı’nın bilgi değerlendirme ve mülakat sınavlarının iptal edildiğini duyurdu. Buna göre sınavlar, rektörlük tarafından oluşturulacak jüri tarafından yeniden yapılacak. Üniversiteden yapılan duyuruda, “İptal edilen lisansüstü sınavlarda görev alan jüri üyeleri hakkında Yükseköğretim Kanunu çerçevesinde soruşturma başlatılmıştır” denildi.

15-07-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş