Arama sonuçları

MEB açıkladı: Yüz yüze eğitim tüm illerde 1 gün ertelendi

MEB açıkladı: Yüz yüze eğitim tüm illerde 1 gün ertelendi

MEB: Yüz yüze eğitim tüm illerde 1 gün ertelendi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Mart'ta eğitim öğretime geçişi planlanan tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara 2 Mart'ta illerin salgın koşullarına göre başlanacak.

MEB tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şöyle:

YÜZ YÜZE EĞİTİM TÜM İLLERDE ERTELENDİ

"1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı.

KABİNE TOPLANTISINDA KONUŞULACAK

Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası”nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca “yerinde karar” uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir."

27-02-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş