Arama sonuçları

Mektebim en büyük eğitim zinciri olmayı hedefliyor

Mektebim en büyük eğitim zinciri olmayı hedefliyor

Mektebim en büyük eğitim zinciri olmayı hedefliyor. Mektebim Okulları kurucusu Ümit Kalko önümüzdeki öğretim yılında kampus sayısının 51'e, okul sayısının da 160'a ve öğrenci sayısının da 30 bine ulaştığını söyledi. Kalko, "İki yıl üst üste 30'ar kampus daha açarak, 111 kampusa ulaşacağız" dedi. Kalko'nun yatırım planlarına ilişkin açıklamaları şöyle: 

EN BÜYÜK ZİNCİR OLACAK: Türkiye'nin en büyük eğitim zinciri olacağız. 2 yılda toplam 50 kampus açacağız, hedef 150 kampusa ulaşmak. En büyük olacağız. Bu kadar hızlı büyüme kalitenin düşmanı olur diyorlar ama büyümenizin altyapısını sağlam kurguladığınızda karşınıza çıkabilecek sorunları öncesinde çözmüş oluyorsunuz.Temel sağlamsa binanın kaç katlı olduğu önemli değil.

HEDEF ÜNİVERSİTE KURMAK: Hedefimiz üniversite kurmak. 2019 yılında İstanbul'da üniversite açacağız. 

YURTDIŞINDA KAMPUS: Türkiye Maarif Vakfı'nın desteği ile yurtdışında da kampus açacağız. FETÖ yapılanmasının yurtdışında nasıl kötü temsil ettiğini gördük. Bu açığı bizler kapacağız. 15 Temmuz'dan sonra millete, vatana faydalı nesil yetiştirmenin önemi ortaya çıktı. 

ÖZEL OKULLAR GÜÇLENİYOR: Özel okulların ve öğrenci sayısının artmasında teşvik etkili oldu. Özel okullar gittikçe güçleniyor. Önceki yıllarda yüzde 4 olan özel okullaşma oranı son bir yılda yüzde 8'e geldi. 

TAM GÜN EĞİTİM: Tam gün eğitimle birçok derslik öğretmene ihtiyaç duyulacak. Devletteki mevcut fiziki yapının bunu karşılaması mümkün değil, bu açığı özel okulların doldurması gerekiyor. Yeni yatırımlarla ve teşviklerle özel okul sayısı artacak.

ÖĞRETMEN BULAMIYORUZ: 350 bin atanamayan öğretmen var. Fizik, kimya, biyoloji, tarihte öğretmen var ama bizler rehberlik, İngilizce, matematik öğretmeni bulmakta zorlanıyoruz. YÖK de bunu görmeli. Fazla olanlarda kontenjan azalsın, ama açık olanlarda yükseltilsin. 

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ: Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliğine destek vererek, bu yıl 2 bin 500 yeni çalışan alacağız. Şu anda 6 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde yapacağımız yeni yatırımlarla beraber 111 kampusa ulaştığımızda çalışan 15 bin olacak.  Bugün itibarıyla 1.5 milyar TL'lik yatırımımız bulunuyor.

13-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş