Arama sonuçları

O vakıflarla imzalanan protokoller laik eğitim sistemine darbe

O vakıflarla imzalanan protokoller laik eğitim sistemine darbe

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) "cemaat ve tarikatlara bağlı bazı vakıflarla protokol imzalamasının laik eğitim sistemine darbe olduğunu" söyledi.

Kaya, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Genel Kurul'da bütçe görüşmeleri sırasında çıkan kavgada İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün yaralanmasına yol açan olaylara tepki gösterdi. Kaya, bu durumun "AK Parti iktidarının şiddet, ayrıştırma, kin ve nefretten beslendiğinin açık göstergesi" olduğunu söyledi.

İMZALANAN O PROTOKOLLER

Türkiye'nin eğitim sistemine ilişkin açıklamalarda bulunan Kaya, MEB'in "cemaat ve tarikatlara bağlı vakıflarla imzaladığı protokollerle yetkisini paylaştığını" belirtti. Kaya, "Bütün bu yapılanlar akıl tutulmasıdır, laik eğitim sistemine karşı darbedir, Cumhuriyet devrimlerini yok saymaktır, eğitim devrimlerine indirilen bir darbedir" dedi.

"Kimse umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmasın" diyen Kaya, 6 ay sonra iktidarın değişeceğini; "vakıflarla, tarikatlarla yapılan protokollerin tümünün iptal edileceğini" belirtti.

07-12-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş