Arama sonuçları

Öğretmen adayları eylemde: Şubat’ta 60 bin atama olsun

Öğretmen adayları eylemde: Şubat’ta 60 bin atama olsun

Öğretmen adayları eylemde: Şubat’ta 60 bin atama olsun. Atama bekleyen öğretmen adayları şubat ayında yapılacak 20 bin öğretmen atamasının yetersiz olduğunu söyleyerek, bu sayıya 40 bin daha eklenmesini istedi.

Atama bekleyen öğretmen adayları Ankara’da toplandı. Bu eyleme Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ile sendika yöneticileri ve öğretmenler de destek verdi.

ÖĞRETMEN ADAYLARI EYLEMDE: ŞUBAT’TA 60 BİN ATAMA OLSUN

 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, şubat ayında 20 bin atama yapılacağını ancak bu sayının yetersiz olduğunu söyledi. Geylan, 81 bin ücretli öğretmen çalıştırıldığını, norm kadro ihtiyacının 150 bine ulaştığını, atama bekleyen öğretmen sayısının ise 700 bin olduğunu belirtti.

Geylan, 20 bin atama yerine bu sayıya 40 bin daha eklenmesini ve toplam 60 bin öğretmen atanması gerektiğini ifade etti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TAKVİMİ

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın açtığı başvurular tamamlandı. Sözleşmeli öğretmen alımı için şimdi öğretmen adayları mülakat- sözlü sınav merkezlerinin açıklanmasını bekliyor. Sınav merkezleri 21 Ocak'ta ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 5-22 Şubat'ta yapılacak, sonuçlar 25 Şubat'ta açıklanacak. Atama tercihleri 9-13 Mart'ta alınacak, sonuçları ise 18 Mart'ta duyurulacak.

 

19-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş