Arama sonuçları

Sağlık Bakanı Koca’dan ‘Koronavirüs taraması’ uyarısı

Sağlık Bakanı Koca’dan ‘Koronavirüs taraması’ uyarısı

Sağlık Bakanı Koca’dan ‘Koronavirüs taraması’ uyarısı . Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığın koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yaptığını söyledi. Koca, şöyle dedi: "Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor. Telefon gelmemişse, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, koronavirüs taraması kapsamında kötü niyetli kişilere karşı tedbirli olunması gerektiğini açıkladı. Bakanlığın koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yaptığını vurgulayan Koca şöyle dedi:

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN ‘KORONAVİRÜS TARAMASI’ UYARISI

"Sizi 184'ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184'ten size telefon gelmemişse test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. Kötü niyetlilere karşı da tedbirli olalım" dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Sağlık Bakanlığı, vatandaşları Bakanlıktan geldiğini iddia ederek, koronovirüsle ilgili bilgilendirme, ürün satışı veya virüs taraması yapacağını beyan edenler ile evi dezenfekte edeceğini söyleyenleri evlerine almamaları konusunda uyardı. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığından geldikleri iddiasıyla maske, el antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük dağıtımı yapanların, söz konusu malzemelerin kullanımını uygulamalı olarak göstermek isteyenlerin, koronavirüsle ilgili bilgilendirme veya evde koronavirüs taraması yapacağını beyan edenlerin, virüse karşı evi dezenfekte edeceğini söyleyenlerin evlere alınmaması gerektiği bildirildi. 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sağlık Bakanlığından aradığını söyleyerek, koronavirüsten koruyucu malzeme göndermek, uzaktan eğitimle ilgili bilgilendirme yapmak, evde Kovid-19 hastası olup olmadığını tespit etmek üzere bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin. Kovid-19 ile ilgili güncel ve güvenilir bilgileri Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarından takip edin."

EMNİYET’TEN DE UYARI VAR

Emniyet Genel Müdürlüğü de aynı konuda yaptığı açıklamada, dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Koronavirüs risk taraması, ALO 184'ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetlerinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112, 155 ve 156'ya haber vermesini bekliyoruz."

 

14-03-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş