Arama sonuçları

Saint Joseph Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Saint Joseph Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Saint Joseph Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir? St. Joseph Fransız Lisesi 1857 yılında kuruldu. İstanbul Kadıköy’de bulunan okul karma eğitim veriyor. 1 yıl Fransızca hazırlık okunan lisede toplam eğitim süresi 5 yıl. İngilizce zorunlu ikinci yabancı dil olarak okutuluyor.

İstanbul Özel Saint Joseph Fransız Lisesi öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanına göre alıyor. 2019- 2020 yılı taban puanını 1. ön kayıt dönemi için 473 açıklamıştı. Serbest kayıt döneminde puanı 470 olmuştu. 2019-2020 kontenjanı 198 olmuştu.

SAINT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ: LGS TABAN PUANI, KONTENJANI NEDİR?

LGS puanları açıklandıktan sonra diğer yabancı özel okullar ile birlikte St. Joseph Fransız Lisesi taban puanını açıklayacak. Puanınız tutuyorsa bireysel olarak ya da online okula önce önkayıt- sonra da kesin kayıt yaptırıyorsunuz.

Fransız Bakalorya denkliği olan diploması sayesinde öğrenciler Fransa’daki üniversitelere doğrudan başvuru hakkı kazanıyor. Öğrenciler, Galatasaray Üniversitesi'nin Fransız okullarına koyduğu yüzde 25'lik kotadan iç sınava girerek yararlanabiliyor. Ancak bu haktan yararlanabilmek için Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) ilk 25.000 içinde yer almaları gerekiyor. Okulun mezunlarının büyük çoğunluğu Kanada ve Fransa üniversitelerine gidiyor.

YATILI EĞİTİM VAR MI?

Hayır.

SAINT- JOSEPH FRANSIZ LİSESİ ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

2019-2020 öğretim yılı ücreti KDV dahil 68 bin 391 TL.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

Öğrencilerin büyük çoğunluğu diploma denkliği nedeniyle Fransa'daki üniversiteleri tercih ediyor. Kanada da tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor. Geçen yıl 87 öğrenci üniversite eğitimi için yurtdışını tercih etti.

Türkiye'de kalan öğrenciler ise hem devlet hem vakıf üniversitelerine yerleşiyor.

09-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş