Arama sonuçları

Üniversite kampusunda yaz okuluna katılın

Üniversite kampusunda yaz okuluna katılın

Kanada yaz okullarında özellikle 10-16 yaş grubu öğrencilerin hem İngilizce dilini geliştirebilecekleri hem de aktivite ve geziler ile farklı bir deneyim yaşayarak, değişik kültürlerden arkadaşlar edinebilecekleri programlar bulunuyor. Kanada’daki yaz okulları ile ilgili merak ettiğiniz soruları Kare Eğitim Yurtdışı Direktörü Olcay Erten yanıtladı.

KANADA YAZ OKULLARI KAÇ HAFTALIK OLUYOR?

Genellikle 2 ile 6 hafta arasında değişiyor. Ancak uzaklığı nedeni Türk öğrenciler 3 - 4 haftalık programlara katılıyor.

KANADA İÇİN EN UYGUN DÖNEM NEDİR?

Haziran ile eylül arasındaki aylar en uygun.

BİREYSEL Mİ YOKSA OKUL İLE Mİ GİTMEK GEREKİYOR?

Kanada yaz okullarına bireysel olarak öğrenciler gidebildiği gibi liseler gruplar oluşturarak öğrencilerini götürüyor.

AİLE YANINDA KONAKLAMA VAR MI?

Seçenekler yaz okulunun bulunduğu kampustaki yurtlar olabileceği gibi Kanadalı bir ailenin yanında konaklama şeklinde de yapılıyor. Kampus yurtlarında kalan öğrenciler için 24 saat güvenlik ve sürekli bir sağlık ekibi bulunuyor. Yurtlarda tek kişilik olduğu gibi 2-4 kişilik odalarda da konaklamak mümkün.

EN FAZLA HANGİ KENTLER TERCİH EDİLİYOR?

Vancouver, Toronto, Victoria, Whistler, Montreal, Ottawa en fazla tercih edilen yerler.

UZAKLIK SORUN OLUYOR MU?

Kanada yaz okullarının ufak yaş öğrencileri için çok uzak bir yolculuk gerektirdiğini düşünmeyir. THY Toronto'ya direk uçuyor ve yolculuk sadece 10 saat sürüyor. Vancouver yaz okullarına da Avrupa'dan tek aktarma ile ulaşmak mümkün.

ÜNİVERSİTELERİN YAZ OKULLARI VAR MI?

Evet. Dil okulları gibi üniversiteler de kendi programlarını açıyor. Örneğin Kanada’nın Toronto Üniversitesi gibi. Üniversitelerin İngilizce departmanı tarafından hazırlayarak, kendi kampuslarında sunduğu programlar Türk öğrenciler tarafından çok tercih ediliyor.

PROGRAMLARIN İÇERİKLERİ NEDİR?

Genel İngilizce programlarının yanı sıra, lise öğrencileri için TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlık dersleri de yer alıyor. Genelde sınav hazırlık okullarında haftalık ders saati 30’a kadar  çıkıyor.

HAFTADA KAÇ SAAT İNGİLİZCE VERİLİYOR?

Hemen hemen bütün programlarda sabahtan öğlene kadar  öğrenciler seviyelere uygun sınıflarda İngilizce ders yapıyor. Okuldan okula değişmekle birlikte İngilizce programları genelde haftada 15 ile 20 ders arasında.

KANADA YAZ OKULU ÜCRETLERİ NEDİR?

Kanada’da ortalama 2 haftalık her şey dahil yaz okulu programı maliyeti 2 bin 600, 3 haftalık programların 3 bin 500, 4 haftalık programların ise 4 bin 500 Kanada doları civarında. Programlara genellikle, eğitim ücretleri, konaklama ve yemek, aktiviteler, geziler, havaalanı karşılama ve uğurlama servisi, eğitim materyalleri ve kurs sonu sertifikası dahil. Bu ücret içinde uçak bileti ve cep harçlığı yer almıyor.

14-05-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş