Arama sonuçları

Üniversite öğrencilerine kimler burs veriyor?

Üniversite öğrencilerine kimler burs veriyor?

Üniversite öğrencilerine kimler burs veriyor. Üniversiteli nasıl burs bulacak? YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite oldunuz. Şimdi sırada önce kayıtlar sonra da burs ve barınma için yer bulmak kalıyor.

Üniversiteler başarılı ve derece yapan öğrencilere burs veriyor. Ama tek seçeneğiniz üniversiteler onlar değil. Aynı zamanda çeşitli dernekler, vakıflar ile hem devlet hem de özel kurumlar üniversitelilere burs veriyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KİMLİR BURS VERİYOR?

Kurumların büyük bölümü karşılıksız burs veriyor. Ancak bazıları sosyal sorumluluk projelerine katılma, mezuniyetten sonra ihtiyaç sahibi öğrenciyi destekleme, staj yapma gibi şartlar sunabiliyor. Bazı kurumlar ise bursiyerlerini seçerken mülakat yapabiliyor.

GETİRDİKLERİ SINARLAMALARA DİKKAT EDİN

Büyük çoğunluğu devlet üniversiteleri hatta bazıları da belirli üniversitelerin öğrencilerine burs veriyor. Yine çoğu yalnızca kendilerinden burs almanızı bekliyor. Aralarında KYK dahil başka bir kurumdan burs almasına bile karşı çıkanlar olabiliyor. Yatay geçiş yaptığında bursu kesen de var, çift anadal yapanlara destek olan da. Elbette akademik başarı hepsinin ortak kriteri. Bir de disiplin cezası almak bursun kesilmesine neden oluyor.

Burs için başvuracağınız kurumların şartlarını incelemeniz gerekiyor.

BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Burs başvuruları ise genel olarak eylül ayı içinde yapılıyor. Bazı kurumlar için başvurunuzu direk onların web sitesi üzerinden yapıyorsunuz, bazıları için de kayıtlı olduğunuz yükseköğretim kurumunun burs ofisi aracılığıyla.

İşte sizler üniversiteliler için hazırladığımız burs rehberi:

 

YURT-KUR BURS VE KREDİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ (ÇYDD)

 

İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI (İSOV)

 

ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (ALEV)

 

ANADOLU VAKFI BURSLARI

 

ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI (ÇEV)

 

ÇELİKEL EĞİTİM VAKFI

 

MEHMET ZORLU VAKFI

 

 

RÖNESANS EĞİTİM VAKFI

SABANCI VAKFI

 

TEKFEN VAKFI

 

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

 

 

TÜBİTAK BURSLARI

 

TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV)

 

VEHBİ KOÇ VAKFI

 

YEKÜV BURSLARI

 

03-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş