Arama sonuçları

Uygunsuz işaret yapan 'ayı' sayfasını öğretmen yırtacak

Uygunsuz işaret yapan 'ayı' sayfasını öğretmen yırtacak

Uygunsuz işaret yapan 'ayı' sayfasını öğretmen yırtacak. Yeni müfredat ders kitapları yayımlandığında en çok tartışılan konulardan biri de 6'ıncı sınıf Türkçe Dersi Öğrenci Çalışma Kitabı'nda uygunsuz hareket yapan kutup ayısı karikatürünün yer alması oldu. Karikatürist Selçuk Erdem’in kutup ayısının pençesi ile yaptığı bu uygunsuz hareketli karikatürün ders kitabına nasıl girdiği tartışılırken sayfanın ne olacağına ilişkin açıklama  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı (TTK) Alpaslan Durmuş’tan geldi.

UYGUNSUZ İŞARET YAPAN ‘AYI’ SAYFASINI ÖĞRETMEN YIRTACAK

TTK Başkanı Durmuş karikatürün kitabın bir sayfasında bir milimetre civarında yer kapladığını söyleyerek, şöyle demişti:

 "Bu sayfanın imha edilmesi gerekiyor diye arkadaşlarımıza talimat gönderdik. Bütün il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimiz öğrencilere dağıtılmak üzere hazır bekletilen kitaplardan Türkçe 6. sınıf kitaplarından sayfa 13’ü imha etmiş durumdalar. Öğrencilerimizin eline gitmeyecek."

SAYFAYI ÖĞRETMENLER ELİ İLE YIRTACAK

Habertürk’te yer alan habere göre ders kitaplarının okullara ulaşmasıyla birlikte "kutup ayılı" karikatürün olduğu sayfanın da "imha" edilmediği ortaya çıktı. Okullarda ise kitaplardan bu sayfaları yırtma görevi öğretmenlere verildi. Öğretmenler tek tek öğrencilere dağıtmadan önce bu sayfaları yırtacak.

16-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş