Arama sonuçları

Yediiklim ile anlaşma yapıldığı ortaya çıktı: 'MEB’in sınavları da iptal edilmeli'

Yediiklim ile anlaşma yapıldığı ortaya çıktı: 'MEB’in sınavları da iptal edilmeli'

Yediiklim Yayınları’ndan çıkan 20 sorunun KPSS sınavında da çıkmasının ardından ÖSYM tarafından iddia yalanlanmış ancak Cumhurbaşkanlığı kararıyla Halis Aygün görevden alınmıştı. Yerine de Bayram Ali Ersoy atanmıştı. Yeni ÖSYM Başkanı Ersoy da sınavın iptal edildiğini duyurmuştu. 

Ancak yeni Başkan Bayram Ali Ersoy’un da eskiden bir şubesinde başkanlık yaptığı Eğitim Bir-Sen’in MEB'de yapılan müdür müdür yardımcılığı sınavları (EKYS) için Yediiklim Yayınları’yla anlaşma imzaladığı ortaya çıktı. Cumhuriyet’in haberine göre eğitimci Şahin Aybek sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Yediiklim Yayınları ile ilgili yeni bir iddia gündeme getirdi. 

MEB İLE YAYINEVİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bir başka sınavı için Eğitim Bir-Sen ile Yediiklim Yayınları’nın işbirliği yaptığı ortaya çıktı. Eğitim Bir-Sen İstanbul 8 No’lu Şube Başkanı ve yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy 18 Ocak 2016 tarihinde görevini devretmişti. Eğitim Bir-Sen İzmir 1 nolu Şubesi’nin 12 Şubat 2021 tarihli sosyal medya paylaşımında ise MEB 2021 EKYS sınavında Yediiklim Akademi ile imzalanan anlaşma sonrasında hazırlık kursu yapıldığı görülüyor. 

Eğitim Bir-Sen Diyarbakır 1 No’lu Şubesi ise 21 Şubat 2022 tarihinde EKYS sınavı için Yediiklim Akademi ile anlaşma yaptığını duyurmuştu.

Aybek, MEB’in sınavlarının da iptal edimesi gerektiğini belirterek, “MEB’in sınavları da iptal edilmeli! Biri bana bu ilişkiyi anlatsın! 

a)Eğitim Bir Sen Sendikası daha önceden MEB'de yapılan müdür müdür yardımcılığı sınavlarına hazırlıkta YEDİİKLİM yayınlarıyla işbirliği yapmış.

b)YENİ ÖSYM başkanı Eğitim Bir Sen'in eski İstanbul Şube Baskanı

05-08-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş