Arama sonuçları

'YKS soruları sızdırıldı' iddiası: Başsavcılık harekete geçti

'YKS soruları sızdırıldı' iddiası: Başsavcılık harekete geçti

YKS sorularının sızdırıldığına ilişkin gerçeğe aykırı iddialar hakkında, Ankara Başsavcılığı 'Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma' suçundan resen soruşturma başlattı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) sorularının çalındığı/sızdırıldığı iddialarının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma başlattı. 

SORUŞTURMA AÇILDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, soruşturma haberini sosyal medya hesabından duyurdu. Tunç şu ifadeleri kullandı: "YKS TYT ve AYT sorularının sızdırıldığına ilişkin bazı basın yayın organları ve sosyal medya mecralarında yer alan gerçeğe aykırı iddialar ve paylaşımlar hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma' suçundan resen soruşturma başlatılmıştır."

Soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğünü vurgulayan Tunç, şunları dile getirdi: "Hedeflerine ulaşmak için yoğun bir çalışma dönemi geçiren adayların ve onlara sonsuz destek veren ailelerinin huzuru ile kurumlarımızın saygınlığını bozmaya yönelik yapılan gerçek dışı sosyal medya paylaşımları asla kabul edilemez. Hayallerindeki mesleğe kavuşmak için sınavda ter döken tüm adaylarımızın başarılı bir sınav geçirmiş olmalarını diliyor, istedikleri üniversitede eğitim hayatlarını sürdürmelerini temenni ediyorum."

10-06-2024


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş