Arama sonuçları

20. yılda da Okan’da girişimcilik dersini verdi

20. yılda da Okan’da girişimcilik dersini verdi

20. yılda da Okan’da girişimcilik dersini verdi. İstanbul Okan Üniversitesi kuruluşunun 20’nci yılını kutluyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da girişimcilik dersini üniversitenin kurucusu Bekir Okan verdi. 

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan’ın iş hayatındaki 50 yılını paylaştığı Girişimcilik Dersi’nde bugüne kadar Muhtar Kent, Ahmet Nazif Zorlu, Leyla Alaton, Ali Sabancı gibi iş insanlarını deneyimlerini aktardı.

20. YILDA DA OKAN’DA GİRİŞİMCİLİK DERSİNİ VERDİ

Bu yıl 20'nci yaşını kutlayan İstanbul Okan Üniversitesi'nin Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan bu yıl da dönemin ilk Girişimcilik dersini verdi. Okan, girişimciliği şöyle tanımladı:

 “Mevcut durumundan daha ileriye gitmek için risk alana girişimci denir. İddialı ve rekabetçi olmak girişimciliğin olmazsa olmazı. Üniversitemizde KOSGEB, TÜBİTAK, Sanayi Bakanlığı ile yapılan işbirliklerimiz ile girişimciliğe destek veriyoruz. Mühendislik Fakültemizin projeleriyle öğrencilerimizi ARGE’ye yönlendiriyoruz.”

ÖRNEK ÇALIŞMALARI YAPTIK

Üniversitenin de girişimciliğe örnek çalışmalar yaptığını vurgulayan Okan, bunları şöyle sıraladı: İngilizcenin yanında Çince, Rusça ya da Arapça öğretilmesi, Happy Life dersi, sağlık alanındaki hastane yatırımları ve İstanbul’un en büyük ikinci Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’ne ev sahipliği yapmak.

08-10-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş