Arama sonuçları

2021 LGS-YKS müfredatı ne olacak? Değişiklik olur mu? Bakan Selçuk ne dedi?

2021 LGS-YKS müfredatı ne olacak? Değişiklik olur mu? Bakan Selçuk ne dedi?

2021 LGS-YKS  müfredatı ne olacak? Değişiklik olur mu? Bakan Selçuk ne dedi? Milli Eğitim Bakanı Selçuk haziran ayında yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olduklarını ama salgının durumuna göre de “esnek” olabileceklerini söyledi. Selçuk, “Şu anda tüm müfredattan sorumluyuz ama olağanüstü durumlar olur, başka süreçler yaşanır, biz her zaman olduğu gibi esnek davranmak durumundayız” dedi.

Selçuk katıldığı televizyon programında LGS ve YKS sınavlarında tüm müfredattan sorumlu olup olunmayacağına ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

2021 LGS-YKS MÜFREDATI NE OLACAK? DEĞİŞİKLİK OLUR MU? BAKAN SELÇUK NE DEDİ?

"Biz makro politikalara baktığımızda sadece bugüne bakarak kararlar alamayız. Bu kararları alırken, bizim büyük bir bilimsel heyetimiz var. Ayrıca il müdürlerimiz ve Milli Eğitim Bakanlığımızda çalışan öğretmenlerimizin görüşleri var. Kırk kere ölçüp, bir kere biçiyoruz. Eğitim sisteminin uzun vadeli, orta vadeli hedeflerini dikkate alarak kararlar veriyorlar. Biz bunu şahsi olarak masa başında veremeyiz. Yetkimiz olsa bile hakkımız yok. Çünkü bu milletin geleceği ile ilgili bir konu."

SALGINA GÖRE FARKLI YAKLAŞIM SERGİLENİR?

Selçuk, salgın döneminde yapılacak sınavlarla ilgili farklı yaklaşım sergileyeceklerine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Son sınıfta üniversite sınavına girecek çocuklar, zaten hep rapor alıp evde kalmayı tercih eden çocuklarımızdı. Ama bu sene öğretmenlerle buluşma konusunda biraz sıkıntımız var. Kaynak konusunda akademik destek yazılımı ile ve televizyonlardaki hafta sonundaki konu anlatımları, soru çözümleri her konu işleniyor televizyonda. Orada işlenmeyen hiçbir konu yok ki sınavda sorulacak olsun. Biz önümüzdeki süreci de bilmiyoruz. Ocakta, martta, nisanda ne olacak? Biz mevcut duruma göre heyetimizle karar bir aldık. Bu karar orta vadede, uzun vadede Türk eğitim sisteminin büyük bir soruna girmesini engellemeyi planlayan bir şey bu. Şu anda tüm müfredattan sorumluyuz ama olağanüstü durumlar olur, başka süreçler yaşanır... Biz her zaman olduğu gibi esnek davranmak durumundayız."

08-12-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş