Arama sonuçları

Bakan olduğu gün okul hisselerini devretti

Bakan olduğu gün okul hisselerini devretti

Bakan olduğu gün okul hisselerini devretti. Ziya Selçuk’un, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni kabinenin açıklandığı ve Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna oturduğu 9 Temmuz 2018’de, kurucusu olduğu Maya Okulları’nın Genel Kurulu’nu toplayarak, tüm hisselerini devrettiği ortaya çıktı.

 

BAKAN OLDUĞU GÜN OKUL HİSSELERİNİ DEVRETTİ

 

Habertürk’ten Fatmanur Boylu’nun haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 9 Temmuz 2018’de yeni kabinenin açıklanmasının ardından, aynı gün, Maya Okulları’nın genel kurulu da toplandı.

Bakan Selçuk yasal olarak şirket hissedarı olmasına bir engel bulunmamasına rağmen, okulları yöneten şirketlerdeki tüm hisselerini devretti, okulların yönetimindeki görevlerinden de ayrıldı.

 


2.5 MİLYON TL’LİK HİSSEYİ KARDEŞİNE DEVRETTİ


Maya-Gen Yayıncılık Bilgisayar İnşaat Gıda Turizm Ticaret Limited Şirketi’nin Genel Kurulu’nda alınan karar 13 Temmuz’da tescil edildi, 18 Temmuz’da da Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlandı. 2002 yılında kurulan şirketin üç ortağı bulunuyor.

Bunlar, 10 bin hisse payı sahibi olan Ziya Selçuk 5 bin pay sahibi kardeşi Oktay Selçuk ve yine 5 bin pay sahibi yeğeni Sefa Kayra Selçuk. hisse paylarının beheri 250 TL. Ziya Selçuk 2 milyon 500 bin TL sermaye payı karşılığı 10 bin hisseyi kardeşi Oktay Selçuk’a devretti. Şirketin müdürler kurulu başkanlığı görevi de Ziya Selçuk’tan Oktay Selçuk’a geçti. Bakan Selçuk, aldığı bu kararla Maya Okulları ile arasında olan resmi bağlantıyı da kopardı.

26-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş