Arama sonuçları

Bakan Selçuk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Resim Sergisi'ni açtı

Bakan Selçuk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Resim Sergisi'ni açtı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Resim Sergisi'nin açılışını yaptı. Selçuk,  konuşmasında, 15 Temmuz'un milli birlik ve bir vatan şuurunu ortaya koyduğunu söyledi.

Selçuk, "Bizim Çanakkale Savaşı'nda da Kurtuluş Savaşı'nda da ortaya koyduğumuz çabaların, gayretlerin bugün aynı şekilde hatırlanmasını ve nesiller boyunca devam etmesini bu şekilde sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

"O GÜNÜN KAHRAMANLARINI UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL"

Bakan Selçuk, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

"Elbette 15 Temmuz, tarihimizde bir kırılma noktasıdır. Tüm Türkiye olarak her yaştan, her görüşten ve her yaklaşımdan insanımız, bir araya gelip, 'biz buradayız, Türk milleti olarak varız ve Türkiye'nin geleceği ile ilgili olarak söz sahibiyiz ve canımızı feda etmek pahasına biz bu cesareti gösteririz' demişlerdir. Gerek şehitlerimiz gerek gazilerimiz bu noktada her türlü övgüye layıktır. O günün kahramanlarını unutmak mümkün değil. Bu darbe girişimini engellemeye çalışan, başta Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Kendilerinin ortaya koyduğu bu çabanın aslında bir cesaret sembolü olduğu da açıktır. Çocuklarımıza anlatacağımız, ders kitaplarına koyacağımız bir cesaret örneğidir. Ölümü göze alan bu cesaret örneğinin aslında 'vatan ne demektir, milli birlik ne demektir' bunun manasını ortaya koymak bakımından oldukça somut bir unsur olduğunu söylemek de mümkün."

"SERGİYLE ONLARIN HATIRASINI YAŞATMAK ÇOK ÖNEMLİ"

Selçuk, sergide, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Kozan Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından ortaya konulan özel çalışmaların sergilendiğini ifade etti.

Selçuk, MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Millet Olmak" temalı afiş ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında düzenlen resim yarışmasında derece alan öğrencilere de ödüllerini takdim etti.

13-07-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş