Arama sonuçları

Bakan Selçuk: 5 ve 9. sınıflar haftada 2 gün okula gidecek

Bakan Selçuk: 5 ve 9. sınıflar haftada 2 gün okula gidecek

Bakan Selçuk: 5 ve 9. sınıflar haftada 2 gün okula gidecek.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Selçuk, Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı Bölge Okulu'nu ziyaret etti. Selçuk, bir soru üzerine 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlayacak 5 ve 9'ncu sınıf öğrencilerinin de haftada 2 gün okula gideceklerini açıkladı. Selçuk, bu sınıflarla ilgili teknik bilgilerin de gün içerisinde açıklanacağını söyledi. 

BAKAN SELÇUK: 5 VE 9. SINIFLAR HAFTADA 2 GÜN OKULA GİDECEK

Selçuk salgın döneminde öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığını dikkate alarak belirli uygulamaları hayata geçirdiklerini söyledi.

Hangi dönemde okulların ne şekilde açılacağı, alınacak tedbirleri, uzaktan eğitimde neler yapılması gerekir gibi konuları senaryolarla dile getirdiklerini ifade eden Selçuk, şimdi de uyguladıklarını belirtti.

Selçuk, bir gazetecinin 5. ve 9. sınıfların yüz yüze eğitimdeki detaylarla ilgili sorusunu, şöyle yanıtladı:

6 İLE 7 SAAT ARASINDA DERS OLACAK

"Bildiğiniz gibi her yeni sınıf açıldığında bunun teknik ayrıntılarıyla ilgili açıklamalar yapılıyor, bugün öğleden sonra bu konuyla ilgili, hangi okul türüyle ilgili günde kaç saat ders olacak ki yine 2 gün olmaya devam edecek, 6 ila 7 saat arasında dersler olacak ama bunun teknik ayrıntıları bugün itibariyle yayımlanmış olacak. Bu konuyla ilgili sahada yaptığımız çalışmalar, öğretmenlerimiz oklu müdürlerimiz ve il müdürlerimizle yaptığımız çalışmalar bu teknik ayrıntıları belirlememizde oldukça kolaylaştırıcı oldu, bu bilgileri bugün öğleden sonra sizinle paylaşacağız."

ARA TATİL OLACAK MI?

Başka bir gazetecinin "Kasım ayında ara tatil verilmesi düşünülüyor mu?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Biz ilk önce olağan durumu dikkate alırız, sonrasında hatırlarsanız senaryolar içerisinde salgının seyrine bağlı olarak ara tatillerin eğitim için kullanılıp kullanılmayacağı, ya da hafta sonlarında eğitim olup olmayacağı konusunda ucu açık bir senaryodan söz etmiştik. Biz bugünlerde de, önümüzdeki haftalarda da bu seyre bakıp nasıl gittiğini dikkate alarak bilimsel verileri dikkate alarak ara tatilde eğitim yapılıp yapılmayacağı ya da hafta sonu cumartesi günü yapılıp yapılmayacağı konusunda da net bilgileri paylaşacağız ama şu haliyle böyle bir çalışmamız şu anda yok."

23-10-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş