Arama sonuçları

Bakan Selçuk tartışmalı protokolleri savundu

Bakan Selçuk tartışmalı protokolleri savundu

Bakan Selçuk tartışmalı protokolleri savundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tartışmalı vakıflarla imzalanan ve eğitimcilerin tepkisine yol açan protokolleri desteklemeyi sürdürüyor. Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu’nda yer aldığı TÜGVA ile imzalanan, “Sosyal Etkinlikler Yapılmasına Dair İşbirliği” protokolünü savunan Selçuk, “Çizimler ile 40 Hadis” yarışmasının ortaokul öğrencilerinin milli, manevi ve ahlaki değerler edinmesine katkı sunduğunu ifade etti.

Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği’nde yapılan değişikliği fırsat bilen TÜGVA, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile imzaladığı “Sosyal Etkinlikler Yapılmasına Dair İş Birliği Protokolü” kapsamında ortaokullarda, “Çizimler ile 40 Hadis” yarışması düzenleme kararı aldı. MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, para ödüllü yarışmanın okullara duyurulması için il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine talimat yazısı gönderdi.

YARGI KARARLARI YOK SAYILDI

Çok sayıda AKP’li ismin yanı sıra Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde olduğu vakıf ile imzalanan protokol eğitimcilerin tepkisini çekti. Vakfın, yargının engelleyici kararlarına karşın öğrencilere yönelik faaliyet yürütmeye devam ettiğini belirten eğitimciler, protokolün iptalini istese de MEB geri adım atmadı.

MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, MEB’in TÜGVA ile imzaladığı protokolü TBMM gündemine taşıdı. Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan TÜGVA’nın, “Çizimler ile 40 Hadis” yarışmasının fikir sahibini ve öğrencilere sunacağı katkıyı açıklamasını istedi.

PROTOKOLÜ SAVUNDU

Bakan Selçuk, eğitimcilerin, velilerin ve öğrencilerin tepki gösterdiği protokol ile ilgili olarak şunları ifade etti:


“Yarışma ile öğrencilerin milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerler edinmesine katkı sunmak, öğrencilerin okuyan, düşünen, yorumlayan, medeniyetimizin tarihi ve kültürel mirasını geliştiren bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve Hz. Peygamber’in örnek yaşamı ve güzel ahlakını öğrencilere tanıtmak ve öğrencilerin örnek almasını sağlamak amaçlanmıştır.”

03-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş