Arama sonuçları

Çağdaş sanat duayenlerinden kız çocuklarının eğitimine destek

Çağdaş sanat duayenlerinden kız çocuklarının eğitimine destek

Kız çocuklarının eğitimine destek çağdaş sanatçılardan geldi. Türkiye ve dünya çapında tanınmış çağdaş sanatçılar “Dünya Kız Çocukları Günü” kapsamında düzenlenen sergiye çalışmalarıyla destek veriyor.

Koruncuk Vakfı’nın desteklediği Koruncuklar yararına gerçekleştirilecek sergi Süleyman Saim Tekcan, Zahit Büyükişleyen, Mahir Güven, Yalçın Gökçebağ, Azade Köker, Mustafa Ayaz, Fevzi Karakoç, Bedri Baykam, Hayati Misman, Bahri Genç, Didem Ünlü, Nesrin Çalıka, Ertuğ Atlı, Nilay Kan Büyükişleyen, Malik Bulut, Serdar Kaynak, Nevzat Atalay, Veysel Günay gibi çok önemli sanatçıları bir araya getiriyor.

SANATÇILARDAN DESTEK VAR

Sanatı, sosyal sorumluluk bilinci ile buluşturma özelliği de taşıyan sergi ile resim ve heykel sanatçılarının özgün çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sunulurken, kız çocuklarının her anlamda güçlü bireyler olarak toplumda yer almaları için kesintisiz ve nitelikli eğitimin önemine dikkat çekiliyor. 

Sergi, 26 Ekim 2021 Salı günü 17:00’da açılacak olan Kız Çocuklarının Eğitimi İçin “Bir Gün Değil Her Gün” sergisini, 13 Kasım’a dek Pazar günleri hariç her gün 10:00-20:00 saatleri arasında Galeri Işık’ta ziyaret edebilecek. 

 

13-10-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş