Arama sonuçları

Eski bakan Dinçer ilk dersi verdi

Eski bakan Dinçer ilk dersi verdi

Eski bakan Dinçer ilk dersi verdi. İstanbul Şehir Üniversitesi, Dragos Kampusu’na taşındı. . Dragos Kampusu’nda 2017-2018 akademik yılı açılışında ilk dersi eski bakan İstanbul Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ömer Dinçer verdi.

Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Kartal Dragos’ta kurulan kampusunda yeni öğretim yılı başladı. İstanbul Şehir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Peyami Çelikcan 2008 yılında kurulduğunu, ilk öğrencilerini de 2010 yılında aldığını hatırlattı. Çelikcan şöyle konuştu: “Türkiye’nin en büyük ve yeşil kampuslarından ve bisiklet altyapısı kurularak inşa edilen   Dragos Kampusu, yepyeni sınıfları ve laboratuvarları, zengin kütüphanesi, yurtları, spor tesisleri, farklı seçenekler sunan kafeteryaları ve restoranları, alternatif sosyalleşme ve çalışma alanları ile öğrencilere doğal, temiz ve huzurlu bir ortam sunuyor.”

ESKİ BAKAN DİNÇER İLK DERSİ VERDİ

İstanbul Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı eski bakan Prof. Dr. Ömer Dinçer ise şunları söyledi: “Sadece 13 ay önce temel attık ve bugün bu kampustayız. Çok dilli, çok kültürlü ve uluslararası bir araştırma ortamına sahip bir kampus hayal ediyoruz. Bu daha bir başlangıç. Üniversitemizin vizyonu araştırma ve eğitimde dünyaca tanınan, bölgemizin ve Türkiye’nin saygın üniversitelerinden biri olmak.”

AZİZ SANCAR DA MÜTEVELLİ HEYETİ İÇİNDE

Başkanlığını Prof. Dr. Ömer Dinçer’in yürüttüğü İstanbul Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nde Nobel Ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, iş dünyasının önde gelen isimlerinden Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, LC Waikiki CEO’su Vahap Küçük ve BİM CFO’su Haluk Dortluoğlu yer alıyor.

Akademisyenler arasında ise Kemal Karpat, Mehmet Genç, Ayşe Soysal, Cem Behar, Mustafa Özel, İsmail Kara, Ensar Gül, Erdem Başçı, Ergun Özbudun, Ferhat Kentel, Mesut Yeğen, Serap Yazıcı, Macit Kenanoğlu, Mehmet Ali Büyükkara, Nurullah Ardıç, Mehmet Fatih Uslu, Ahmet Faruk Aysan gibi isimler yer alıyor.

31-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin