Arama sonuçları

Gençlerin kariyerini yetkinleri belirleyecek

Gençlerin kariyerini yetkinleri belirleyecek

 

Gençlerin kariyerini yetkinleri belirleyecek. İstanbul Bilgi Üniversitesi, “Kaos Ortamında Geleceğe Hazırlanmak Paneli”ne ev sahipliği yaptı. Dünyanın önde gelen üst düzey yönetici araştırma ve değerlendirme kurumlarından Odgers Berndtson’ın “Bir Gün CEO” programı kapsamında düzenlenen panel, santralistanbul Kampusu’nda yapıldı.

Panelde, teknolojideki, sosyal ve toplumsal yaşantıdaki değişimlerin iş dünyasına, iş yapış şekillerine etkileri ele alındı.

GENÇLERİN KARİYERİNİ YETKİNLİKLERİ BELİRLEYECEK

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Dr. Ecmel Ayral, artık dünyanın değişim hızında becerilerin önemini yitirdiğine dikkat çekti. Ayral, şöyle dedi:

“Beceriler sürekli eskiyor, değişiyor. Öğrenmeyi öğrenmek ve gelişimi sürekli kılmak odak noktası haline geliyor. Artık kimsenin kariyeri doğrusal bir düzeyde ilerlemiyor. Kariyerden ziyade yetkinliklerinize ve değerlerinize odaklanın. Severek, inanarak ve değerlerinizle uyumlu çalıştığınızda, çözüm üretmeye ve katma değer yaratmaya odaklandığınızda zaten başarı gelecektir. Sahip olduğunuz yetkinliklerle yaptığınız iş arasında köprüler yaratın.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Lisansüstü Programlar Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Deniz Kantur’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele üniversitenin Mimarlık Bölümü Başkan Vekili Prof. Dr. Şebnem Yalınay Çinici, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emre Erdoğan, Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans Programı Direktörü Doç. Dr. Gökçe Dervişoğlu Okandan ve İşletme Yüksek Lisans Program Direktörü Dr. Öğretim Üyesi Metehan Sekban katıldı.

Panel sonrasında HSBC CEO’su Rüçhan Çandar, Pernod Ricard Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdür’ü Selçuk Tümay, Deloitte Türkiye CEO’su Humphry Hatton katılımıyla gerçekleşen bölümde ise öğrenciler, kariyer hedeflerine dair CEO’lara sorularını yöneltme fırsatı yakaladı.

25-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş