Arama sonuçları

Hukuk eğitiminde yüzde 15 burs anlaşması

Hukuk eğitiminde yüzde 15 burs anlaşması

Hukuk eğitiminde yüzde 15 burs anlaşması. MEF Üniversitesi ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) arasında işbirliği anlaşması yapıldı. Buna göre TBB’ye kayıtlı olan tüm avukatların çocuklarına, eşlerine ve kendilerine yüzde 15 indirim yapılacak.

MEF Üniversitesi’nin lisans ve yüksek lisans programlarına ilişkin TBB Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin işbirliği anlaşması yaptı. Bu işbirliği TBB’ye kayıtlı olan tüm avukatların çocukları, eşleri ve kendilerini kapsayacak.

Eğer MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Hukuk Yüksek Lisans Programlarına burs yönergesindeki şartlar dahilinde tercih yapmaları ve kayıt yaptırmaları durumunda ödeyecekleri eğitim ücreti üzerinden yüzde 15’lik bir indirim uygulanacak.

HUKUK EĞİTİMİNDE YÜZDE 15 BURS ANLAŞMASI

TBB Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu anlaşmayla ilgili şunları söyledi:

“Çağdaş ve yenilikçi bir üniversite olan MEF Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, eğitimcinin nasıl eğitileceğini, eğitimin nasıl yapılması gerektiğini Türkiye’de en iyi bilenlerden ve 21. yy perspektifinden bakabilen bir hocamızdır. MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin bana TBB üyesi avukatların çocuklarına, eşlerine ve kendilerine özel bir indirim yapmak istiyoruz dedikten sonra MEF Üniversitesi’nin kadrosunu ve müfredatını inceledik. MEF Üniversitesi, sahip olduğu öğrenme modeli ile öğrencinin öğrenme kapasitesini artırarak öğrenmeyi öğrenmiş gençler yetiştiriyor. Gelecek için farklı bilgi ve becerilere ihtiyaç var. 25 yıl içinde belki de milyonlarca insan işsiz kalacak. Bu durumdan hukukçularda ne yazık ki nasibini alacak. Özellikle bu nedenle hukuk öğrencilerimizi nasıl yetiştirebiliriz üzerine hep düşünüyoruz. Geleceğe, çocuklarımıza kendi kendine öğrenme becerisini kazandırmamız gerek. Hukuk nereden baksanız klasik bir alan. Ama bizim klasik alana moderni yerleştirmemiz lazım. MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi yüksek standartlı bir fakülte, öğrenmeyi öğretiyor. Bu anlamda MEF Üniversitesi ile TBB olarak bir işbirliği yapmış olmaktan son derece mutluyum.’’

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin de üniversitenin kuruluşundan itibaren

yeni kuşağa uygun aktif öğrenme yöntemleri ile eğitim verdiğini söyleyerek, şöyle dedi:

“Bu anlamda dünya yükseköğretiminde global bir öncülük yürütmektedir. Cumhuriyetin temel prensiplerine bağlı eğitim kökenli bir kurumun üniversitesi olarak MEF’te her zaman birinci öncelik öğrencilerimiz, yani gelecek olmuştur ve olmaya devam edecektir. Hukuk Fakültemizin kadrosuna, verdiği çağdaş hukuk eğitimine bakarak Türkiye Barolar Birliği’nin işbirliği protokol talebimize olumlu dönüşü bizi çok mutlu etti. MEF çatısı altında geleceğimiz için adalet ve hakkaniyet duygusu yüksek çok sayıda avukatımız yetişecektir.’’

 

 

27-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş