Arama sonuçları

İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı sürüyor

İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı sürüyor

İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı sürüyor. Adana'da Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) uygulamaya geçirilen uzaktan eğitimden yararlanmaları için ekonomik durumları elverişsiz olan ailelerin çocuklarına tablet dağıtımına başlandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yüz yüze ve uzaktan sürdürülecek eğitim modelinde öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak amacıyla 500 bin tabletin dağıtımının ülke genelinde belirlenen plan dahilinde gerçekleştiği belirtildi.

Bakanlığın bu kapsamda Adana'da 13 bin 500 tablet dağıtmasının planlandığı ifade edilen açıklamada, Bakanlık tarafından kente ilk etapta gönderilen 2 bin tabletin dağıtımına başlandığı kaydedildi.

92 TABLET VE 3 BİLGİSAYAR HEDİYE EDİLDİ

Malatya Valisi Aydın Baruş, ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar dağıttı. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Baruş, uzaktan eğitimde erişim sıkıntısı yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencileri ziyaret ederek 92 tablet ve 3 bilgisayar hediye etti.

Vali Baruş, ailelerle bir süre sohbet ederek onların talep ve sorunları dinledi, ziyaret sırasında ailelere genel ihtiyaçları karşılamaları için de nakdi yardım yapıldı.

Ziyaret sırasında eğitimin önemine değinen Vali Baruş, "Eğitim öğretimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek amacıyla tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin uzaktan eğitime erişebilmeleri için temin ettiğimiz tablet ve bilgisayarları ailelerimize teslim ediyoruz. Öğrencilerimize düşen görev ise derslerini takip etmek ve çok iyi çalışmak. Biz devlet olarak tüm kurumlarımız ile birlikte her zaman vatandaşımızın yanında olarak gerekli desteği vermekteyiz. İnşallah hep birlikte bu zorlu süreci atlatacağız." ifadelerini kullandı.

08-01-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş