Arama sonuçları

'Maarif Müfettişleri', 'Eğitim Müfettişi' kadrosuna geçirildi

'Maarif Müfettişleri', 'Eğitim Müfettişi' kadrosuna geçirildi

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle, İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı kadrolarında bulunanlar, kadro dereceleriyle durumlarına uygun Eğitim Müfettişi ve Eğitim Müfettiş Yardımcısı kadrolarına geçirildi.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

"Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatında Maarif Müfettişi ve Maarif Müfettiş Yardımcısı kadrolarında bulunanlar, kadro dereceleriyle durumlarına uygun Eğitim Müfettişi ve Eğitim Müfettiş Yardımcısı kadrolarına başkaca bir işleme gerek kalmaksızın geçirildi.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve diğer mevzuat düzenlemeleriyle uyumlu olarak "Bakanlık Maarif Müfettişi" unvanı "Bakanlık Müfettişi" olarak değiştirildi.

750 EĞİTİM MÜFETTİŞ YARDIMCISI KADROSU İÇİN SEÇME SÜRECİ BAŞLATILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yetkililerinden edinilen bilgiye göre, yapılan bu değişiklikler sonrası yönetmelik düzenlemesi gerçekleştirilecek. Ardından da daha önce ihdas edilen 750 Eğitim Müfettiş Yardımcısı kadrosu için seçme, atama, yetiştirme süreci başlatılacak.

Yapılan bu düzenlenmelerle, eğitimde kaliteyi yükseltmeye yönelik olarak bireysel ve kurumsal iyileşme ile gelişimi esas alan daha etkili bir rehberlik ve denetim mekanizmasının oluşturulduğu vurgulandı.

03-12-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş